Wcierki do włosów – czym są i jak działają?

fot. Diana Łętocha

Każda z nas marzy o pięknych, zdrowych i gęstych włosach. Niestety, natura nie obdarzyła wszystkich jednakowo – znaczna część zmaga się na co dzień z licznymi problemami, do których należą: elektryzujące się włosy, zniszczone końcówki, brak objętości lub, co gorsza, wypadanie włosów. Najbardziej zależy nam jednak na gęstości i szybszym poroście włosów. Czy istnieje specyfik, który może nam to zagwarantować?

Tabletki, odżywki, szampony….

Na półkach drogeryjnych aż się piętrzą produkty gwarantujące szybki porost włosów. Są to głównie tabletki, szampony i odżywki zawierające magiczne zioło lub przyprawę. Niestety, większość z nich oprócz cudownego składnika posiada multum szkodliwych substancji dla naszych kosmyków oraz skóry głowy, a obiecujące efekty istnieją jedynie na etykiecie. Co zatem zrobić – nie kupować? Jeśli masz w sobie tyle cierpliwości, możesz używać ich po kolei. Moim zdaniem warto zaczerpnąć porady od specjalistek w tak zwanym włosingu, które zrobią to za Ciebie. Na swoich blogach porównują najpopularniejsze kosmetyki i opisują, w jaki sposób dany produkt zadziałał na ich czupryny. Oprócz tego powiedzą również, jakie kosmetyki pasują do danego typu włosów, a jakich powinno się unikać.

fot. Diana Łętocha

HIT – wcierki do włosów

Zapewne słyszałyście o wcierkach do włosów – to najpopularniejszy i najstarszy sposób na gęste włosy. Mają na celu głównie pobudzenie wzrostu, zagęszczenie, wzmocnienie i zapobieganie nadmiernemu wypadaniu. Użycie jest bardzo proste: gotowy preparat należy wmasować w skórę głowy (szczególnie w zakola), pozostawić na jakiś czas, a następnie spłukać. Ich skład oparty jest głównie na mieszance ziół, przyprawach i substancjach aktywnych, które poprzez wcieranie i masaż wnikają w nasz skalp.

Oprócz powyższych zalet, wcierki regulują poziom sebum, spowalniają przetłuszczanie się włosów i nierzadko usuwają łupież. Najczęściej pojawiającą się zaletą jest wysyp tak zwanych baby hair, czyli licznych, małych włosków.

fot. Diana Łętocha

W czym tkwi sekret gęstych włosów?

Najważniejsza w używaniu wcierek jest regularność. Należy stosować je kilka razy w tygodniu, a nawet codziennie. Zalecane jest wcieranie przed myciem głowy, jednak można je zastosować po umyciu, w zależności od osobistych preferencji.

Wcierki do włosów – czy one faktycznie działają?

Obecnie najpopularniejszą i najchętniej polecaną wcierką jest seria Banfi. Czy one działają? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie niebawem w recenzji wszystkich czterech wcierek tej serii.


Jeśli masz problematyczną skórę, przeczytaj nasz artykuł o marce Synchroline.