MIST zagrają w BARdzo bardzo Warszawa

MIST
Fot. Informacja prasowa

Maciek Pruchniewicz i Szymon Siwierski wystąpią w BARdzo bardzo Warszawa. Podczas koncertu zaprezentują materiał zarejestrowany we wrześniu 2018 roku w Poznaniu  oraz wiele nowych utworów pochodzących z ich najnowszego albumu.

MIST to projekt koncertowy, oparty na muzyce improwizowanej z pogranicza jazzu, etno i elementów klasyki, to obezwładniające dźwięki, które wprowadzają słuchacza w stan muzycznej kontemplacji. W skład wchodzą:

MACIEK PRUCHNIEWICZ – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Brał udział w wielu projektach współpracujących i koncertujących z artystami polskimi i zagranicznymi, m.in. Wojtkiem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Nalepą, Małgorzatą Ostrowską, czy Jerzym Słomińskim. Obecnie inspiruje się muzyką improwizowaną z pogranicza jazzu, etno, elementów klasycznych, tworzy także muzykę do spektakli teatralnych i muzyki filmowej. Jest autorem płyt: Hot Water, Wolne od świąt, Illusionoraz Niewidzialni ludzie.

SZYMON SIWIERSKI – pianista, klawiszowiec, klarnecista oraz kompozytor. Mimo młodego wieku zebrał już duże doświadczenie współpracując z wieloma świetnymi muzykami. Już w wieku kilkunastu lat zaczął improwizować na fortepianie i tworzyć własne utwory. Obecnie gra w zespole Swiernalis oraz tworzy muzykę do spektakli teatralnych i filmów. Łączy w swojej muzyce brzmienia elektroniczne z instrumentami akustycznymi. Pracuje nad debiutanckim albumem, w którym, jak sam mówi, dominować będzie przestrzeń oraz cisza.

MIST

BARdzo bardzo Warszawa

Niedawno zespół nagrał swój debiutancki album pt. Live Dragon, który premierę miał 25 marca. Na płycie można znaleźć osiem utworów, które nazwane są PART’ami. Wśród nich znajduje się również cover utworu Nim wstanie dzień Krzysztofa Komedy. Krążek powstał nakładem wytwórni Broda Records. Dostępny będzie w limitowanej wersji winylowej oraz na płycie CD. Duet zaprezentuje swoje utwory podczas warszawskiego koncertu, który odbędzie się 28 czerwca w BARdzo bardzo Warszawa. Bilety kosztują 20/25 zł. Start godz. 20.