Colours of Ostrava ogłasza na 2021! Jest potwierdzony headliner!

Colours of Ostrava 2021

Niedawno ogłoszono nową datę festiwalu, który w tym roku został odwołany ze względu na pandemię. Colours of Ostrava 2021 odbędzie się w dniach 14-17 lipca 2021. Organizatorzy już teraz postanowili ogłaszać, a właściwie potwierdzać dotychczasowy line-up. Sprawdźcie, kogo można się spodziewać na przyszłorocznej edycji festiwalu!

Potwierdzony pierwszy headliner

Pierwszy potwierdzony headliner festiwalu na terenie huty Dolni Vitkovice to Martin Garrix. Holenderski twórca takich hitów jak: Animals czy In The Name Of The Love z pewnością zaszczyci Ostravską publiczność.

Drugą wartą uwagi ogłoszoną artystką jest Tones And I oraz jej hit Dance Monkey. Nie wiadomo jeszcze, w który dokładnie dzień gwiazdy wystąpią na scenie COO. Wśród ogłoszeń znaleźli się także Wardruna czyli norweski zespół wykonujący muzykę folk oraz ambient. Grupa czerpie inspirację nordyckim szamanizmem i runami Fuþarku starszego. Wydaje się więc, też dość ciekawym punktem w line-upie imprezy dla zwolenników niecodziennych klimatów.

Kolejnym ciekawym zespołem potwierdzonym przez COO został bośniacki band Dubioza Kolektiv. Grupa cechuje się bardzo energicznymi występami, co zaprezentowali na Woodstocku 2018, a właściwie Pol’and’Rocku 2018. Bośniacy tworzą muzyczną mieszankę gatunków od reggae, przez dub, rock alternatywny, aż po ska.

Inni ogłoszeni artyści

Godne uwagi są też inne ogłoszone zespoły oraz artyści. Należą do nich: Fatoumata Diawara malijska piosenkarka, ale także aktorka oraz autorka tekstów. Warto podkreślić, że afrykanka była wielokrotnie nominowana do nagrody Grammy. Jej muzyka to głos współczesnych kobiet z regionów afrykańskich. Tworzy głównie folk, a także muzykę zwaną Wassoulou, czyli muzykę regionalną z zachodnich zakątków Afryki.

Kolejnym artystą będzie Bakermat, holenderski producent muzyczny i dj. Muzyk jest znany z produkcji utworu: Baianá, który na YouTube ma ponad 25 milionów wyświetleń. Niespełna 30-letni producent, swoje występy urozmaica występem w towarzystwie saksofonisty grającego na żywo.

Prócz powyższych wykonawców, możemy być pewni także występu Ivan & The Parazol. Węgierski zespół rockowy gra muzykę inspirowaną latami 60. oraz 70. XX wieku. Ostatnią potwierdzoną artystką jest Marina Satti & Fones. Znana z utworu: Mantissa Greczynka, wykonuje rebetiko, folk grecki oraz arabski. Muzyka posiada ciekawy klimat i wpada w ucho, także również jest wartym sprawdzenia punktem festiwalu.

Organizator nie potwierdził jeszcze kiedy będzie można nabyć bilety na edycję w 2021 roku. Czekamy również na potwierdzenie największych gwiazd festiwalu czyli The Killers oraz Twenty One Pilots. Póki co, potwierdzony jeden headliner, z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje od Colours!