Colours of Ostrava 2020 – Znamy wszystkich headlinerów!

fot. Wojciech Mydlarz

The Killers – mega gwiazda alternatywnego rocka, głównym headlinerem Colours of Ostrava 2020. Nie będzie to jedyny amerykański zespół, gdyż zza oceanu przylecą także wspaniali Twenty One Pilots! Sam festiwal wyróżnia się świetnym miejscem, bowiem odbywa się na terenie postindustrialnej huty Dolni Vitkovice. Widoki, atmosfera, mnogość scen oraz setki artystów czy wystawców. Wszystko to wyróżnia Ostravski festiwal, który jest świetną alternatywą dla naszych polskich festiwali.

Fantastyczna publiczność, świetna atmosfera / fot. Wojciech Mydlarz

Colours of Ostrava 2020 – line up oraz bilety

Zeszłoroczna edycja festiwalu gustowała w rocku: był indie rock, pop rock i rock klasyczny. W tym roku organizatorzy Colours of Ostrava 2020, przygotowali nie lada gratkę dla fanów alternatywnego rocka. The Killers jest to niebywale główna gwiazda festiwalu i pierwszy powód dla którego warto odwiedzić Dolni Vitkovice. Twórcy takich hitów jak Human, Somebody Told Me czy chociażby Mr.Brightside z Polką Izą Miko w teledysku to jedna z najbardziej pożądanych kapel na świecie. Drugim wcale nie gorszym powodem, jest także amerykański zespół Twenty One Pilots. Tych Panów również nie trzeba przedstawiać, gdyż hity takie jak Heathens z filmu Suicide Squad czy bijący rekordy Stressed Out, który ma prawie 2 miliardy wyświetleń zna prawie każdy. Coś dla siebie znajdą również fani muzyki elektronicznej, bo trzecim headlinerem jest – Martin Garrix. Holenderski producent, który sławę zyskał m. in. utworem Animals, jest jednym z najlepszych DJ na świecie. Wśród największych gwiazd znaleźli się również The Lumineers, LP, Sigrid oraz Tones and I ze swoim wielkim hitem Dance Monkey!

Bilety na festiwal oraz pole namiotowe do nabycia na oficjalnej stronie Colours.

Line up Colours of Ostrava 2020
Dotychczasowy line-up Colours of Ostrava 2020 / fot. materiały prasowe

Trzeba przyznać, że z roku na rok organizatorzy starają się coraz bardziej urozmaicić skład festiwalu. Wielkie muzyczne gwiazdy jak i jeszcze nieoszlifowane diamenty to wszystko znajdziemy na Colours. Jednak…

Colours to nie tylko muzyka

Festiwal bez barier
Festiwal, na którym możemy znaleźć ludzi w szerokim przedziale wiekowym / fot. Wojciech Mydlarz

Festiwal od lat jest w czołówce europejskich wydarzeń muzycznych. Nazywany jest inaczej “festiwalem bez barier”, gdyż to jest to miejsce przyjazne dla niepełnosprawnych. Miejsce w którym można spotkać za równo dzieci jak i osoby starsze. Idealnie więc nadaje się na cało rodzinny wypad! Jednakoż Colours of Ostrava to nie tylko festiwal muzyczny. Wydarzenie to obfituje w spektakle teatralne, konferencje, przeróżne występy artystyczne. Oczywiście nie brakuje również placu zabaw, setek stoisk z różnymi pamiątkami oraz naprawdę sporej bazy gastronomicznej, tak że głodni z festiwalu nie wrócicie. Jednym słowem każdy znajdzie tam coś dla siebie.