Valorant – szczegóły na temat nowego FPS-a twórców LoL-a

Valorant

Twórcy League of Legends, studio Riot Games oficjalnie ujawnili swój nowy projekt – sieciową strzelankę Valorant. W ten obiecujący miks Overwatcha i CS: GO zagramy już latem.

O tym, że Riot Games pracuje nad FPS-em, wiemy od października zeszłego roku. Wtedy to studio zapowiedziało (pośród wielu innych projektów) sieciową strzelaninę o kryptonimie Project A. Dziś poznaliśmy wreszcie oficjalne szczegóły na jej temat, które napłynęły wraz ze świeżym gameplayem z wersji alfa. Możecie zobaczyć go poniżej:

Gra nosi nazwę Valorant i ukaże się latem tego roku wyłącznie na PC. Będzie to tytuł free-to-play z mikropłatnościami stanowiący mieszankę pomysłów zaczerpniętych z serii Overwatch oraz CS:GO. Możemy więc spodziewać się dynamicznych rozgrywek z wykorzystaniem umiejętności specjalnych oferowanych przez bohaterów, co jawnie nawiązuje do produkcji Blizzarda. Projekt map i uzbrojenie stanowią z kolei ukłon w kierunku Counter-Strike’a. Valorant ma cechować się niskimi wymaganiami sprzętowymi oraz świetną optymalizacją, która umożliwi osiągnięcie 120 FPS-ów nawet na starszych maszynach. Riot Games obiecuje też dedykowane serwery oraz specjalne rozwiązania, które pokrzyżują plany cheaterom.

Pozostaje czekać do wakacji, kiedy to przekonamy się, czy Valorant okaże się nową jakością w gatunku sieciowych FPS-ów.


Two Point Hospital już dostępny na konsolach

Two Point Hospital już dostępny na konsolach