Two Point Hospital już dostępny na konsolach

Two Points Hospital

Bardzo ciepło przyjęty na PC Two Point Hospital wreszcie trafił na konsole. Z tej okazji twórcy przygotowali także specjalny Trailer.

Two Point Hospital to gra gra strategiczno ekonomiczna z elementami symulacji. Pierwotnie została wydana 30 sierpnia 2018 roku, jednak tylko na komputery osobiste. Odpowiedzialne za nią jest Two Points Studios. Nieskrywaną inspiracją to stworzenia tego tytułu był klasyczny Theme Hospital. Podczas rozgrywki wcielamy się w zarządce szpitala, a naszym zadaniem będzie dbanie o biznes i wykonywanie dodatkowych zadań.

Więcej platform!

20 Lutego 2020 roku Two Point Hospital oficjalnie zadebiutował na PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Owej premierze, towarzyszył poniższy zwiastun:

Jak się okazuje gra sprawdza się w tym wydaniu bardzo dobrze, z jednym małym wyjątkiem, ale o tym za moment. Internet zalały wyjątkowo pozytywne recenzje wersji konsolowych. Aby nie być gołosłownym wystarczy wspomnieć, że chociażby wersja na PlayStation 4 posiada obecnie średnią ocen serwisów branżowych na Metacriticu na poziomie 82/100. Najczęstszą z wymienianych zalet tego portu jest bardzo sprytne przeniesienie mechanik na konsole. Sterowanie pomimo koniecznych zmian jest bardzo przyjemne, interfejs nie przeszkadza, a klimat tytułu doskonale pasuje do świata konsol. Według redakcji GamingTrend jest to najlepsza tego typu gra na konsoli, a zagranie w nią raz powoduje, że nie chce się już wracać do wersji PC.

Zapraszamy Was także do przeczytania naszej recenzji Two Point Hospital w wersji na komputery osobiste

Gracze zauważają jednak mały problem jeśli chodzi o Nintendo Switch. Tutaj w przeciwieństwie do PS4 i Xbox’a nie jest aż tak kolorowo, choć tytuł nadal jest grywalny. Mankamentem jest nienajlepiej zaprojektowany interfejs, który posiada zbyt małe ikonki z brakiem możliwości powiększenia. Jest to dość problematyczne przy graniu mobilnym. Dodatkowo ten port cierpi na notoryczne spadki klatek na sekundę. To jednak nie przeszkadza w odbiorze gry na tyle, aby gracze nie nazywali jej dalej rewelacyjną!

Scooby-Doo w nowej planszówce od The Op Games

Scooby-Doo w nowej planszówce od The Op Games