Tortuga 2199 opóźniona – premiera dopiero w grudniu

Tortuga 2199
źródło: materiały prasowe

Jak właśnie poinformowało wydawnictwo PHALANX premiera gry Tortuga 2199 opóźni się i gra będzie miała swoją premierę w grudniu. Planszówka przeniesie nas do gwieździstej galaktyki, gdzie wcielimy się w kapitanów pirackich statków kosmicznych przemieszczających się po modularnej planszy.

Nowa gra planszowa od PHALANX miała pojawić się na początku października. Jak poinformował wydawca: Tortuga 2199 produkuje się, lecz sytuacja na świecie sprawiła, iż fabryka niestety nie zdąży w początkowo zakładanym terminie. Dodając do tego czas niezbędny na transport gier, premierę przewidujemy na grudzień tego roku

Na czym polega gra?

Tortuga 2199 to gra oparta na mechanice deck-building, czyli na tworzeniu oraz ulepszaniu własnej talii w trakcie gry. Wcielamy się w kapitanów pirackich statków kosmicznych, które przemieszczają się po modularnej planszy. Korzystamy z pięciu różnych rynków (kart) i staramy się zdobyć więcej wpływu od innych. Wszystko to, by zyskać przychylność lokalnych szumowin, a w rezultacie stać się władcą piratów. Ponadto każdy z nas posiada unikatowy statek, wprowadzający subtelną asymetrię. Dróg do zwycięstwa jest kilka, a o wygranej decydują punkty wpływu. Zdobywamy je na kilka sposobów. A mianowicie: możemy walczyć z pozostałymi graczami, przekupując,  bądź przejmując kontrolę nad sektorami, czy polując na kryjące się na planecie kreatury.

Gra planszowa jest dostępna w przedsprzedaży za ok. 240 zł. Rozgrywka przewiduje 2-4 graczy powyżej 12 roku życia, przynosząc ok. 60-90 minut zabawy.

 

Harry Potter: Hogwarts Battle Obrona przed czarną magią [zapowiedź]

Harry Potter: Hogwarts Battle Obrona przed czarną magią [zapowiedź]