Mandala Stones – kolorowa gra naszego rodaka trafi na polski rynek

Mandala Stones
źródło: materiały prasowe

Mandala Stones to gra logiczna autorstwa Filipa Głowacza. W rozgrywce kolekcjonujemy kolorowe kamienie z różnymi wzorami. Stworzymy z nich wieże, które w zależności od wielkości przyniosą nam punkty zwycięstwa.

Mandala to hinduski symbol, motyw artystyczny występujący głównie w sztuce buddyzmu. Kolorowe wzorki zainspirowały naszego rodaka – Filipa Głowacza do stworzenia gry Mandala Stones. Planszówka ukaże się w Polsce w następnym roku dzięki wydawnictwu Lucrum Games. 

Na czym polega rozgrywka?

W swojej turze wykonujemy jedną akcję z dwóch możliwych. Albo zbieramy kamienie albo je punktujemy. Na wspólnej planszy musimy przemieścić pion Artysty na inne miejsce i zebrać wszystkie sąsiadujące z nim kamienie z tym samym narysowanym wzorem. Następnie układamy je w stosy na swojej planszetce. Nasze stosy są punktowane za kamienie jednego koloru z wierzchu co najmniej dwóch stosów, albo za dowolne kamienie. Wszystkie tym sposobem zapunktowane elementy trafiają na planszę mandali, na której kryją się bonusy. Na koniec doliczamy punkty za karty celów.
Planszówka ukaże się na rynku dopiero w następnym roku. W rozgrywce możemy uczestniczyć maksymalnie w 4 osoby powyżej 10 lat. Cena gry nie jest jeszcze znana. Zapowiedź ukazała się również na BGG, znajdziecie ją tutaj.