The Medium – nadchodzi nowy horror studia Bloober Team

The Medium

Rodzime studio Bloober Team ujawniło na pokazie Microsoftu swoją nową produkcję. The Medium, czyli intrygujący horror rozgrywający się Krakowie będzie pierwszą wysokobudżetową grą firmy.

Na czwartkowym pokazie Microsoftu po raz pierwszy zobaczyliśmy w akcji tytuły, które ukażą się na Xboxa Series X. Wśród zapowiedzianych produkcji znalazł się silny polski akcent – survival horror The Medium autorstwa polskiego studia Bloober Team, znanego m.in. z Observera czy zeszłorocznej gry na podstawie filmowej serii Blair Witch. Gra ukaże się pod koniec roku na PC i Xbox Series X – nie wiemy jeszcze, czy wersje na PlayStation 5 i starsze konsole też są w planach. Warto podkreślić, że The Medium to nie tylko pierwsza next-genowa produkcja studia, lecz również ich pierwszy wysokobudżetowy projekt. Zapowiada się on naprawdę interesująco, czego dowodzi poniższy zwiastun:

Akcja gry zabierze nas do Krakowa z lat 90. ubiegłego wieku. Główna bohaterka, Marianne jest medium żyjącym między światem rzeczywistym i duchowym. Bohaterka wiedziona wizją morderstwa dziecka wyruszy do opuszczonego hotelu, w którym przed laty rozegrały się tragiczne wydarzenia. Trailer obiecuje nierzeczywistą atmosferę rodem z serii Silent Hill, co sugerują sceny ukazujące ulice Krakowa obracające się w pustkę. Większy budżet pozwolił twórcom na zaangażowanie w produkcję pary znanych aktorów – Weronikę Rosati, która użyczy głosu i twarzy głównej bohaterce, oraz Marcina Dorocińskiego. Miłośnicy serii Silent Hill ucieszą się na wieść, że za ścieżkę dźwiękową odpowiada legendarny kompozytor Akira Yamaoka, znany z tworzenia muzyki do kilku odsłon kultowych horrorów od Konami. Drugim kompozytorem jest Arkadiusz Reikowski, który współpracował z Bloober Team przy wcześniejszych projektach.

The Medium zapowiada się na interesujący horror, który ma dużą szansę zyskania rozgłosu na całym świecie. Większy budżet połączony z doświadczeniem studia i doprawiony współpracą ze znanymi nazwiskami może poskutkować grą, która wypełni lukę pozostawioną przez Konami. Pozostaje czekać na więcej informacji odnośnie samej rozgrywki – te, jak obiecują twórcy mają pojawić się już niedługo.

Ghostrunner – gra polskiego studia z demem i oficjalnym zwiastunem

Ghostrunner – gra polskiego studia z demem i oficjalnym zwiastunem