Splendor Marvel – nowa odsłona znanej gry familijnej [zapowiedź]

Splendor Marvel
źródło: materiały prasowe

Splendor w nowej odsłonie zabiera nas do uniwersum Marvela, gdzie staniemy się przywódcami bohaterów i złoczyńców. Musimy znaleźć rozsiane po różnych zakątkach wszechświata Kamienie Nieskończoności. Ich moc pomoże powiększyć naszą drużynę, zdobyć punkty nieskończoności i przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami.

Rebel.pl wydaje polską edycję Splendor Marvel. Karcianka swoją premierę odbędzie w IV kwartale tego roku. Jest to nowa wersja popularnej gry familijnej i ekonomicznej osadzona w znanym z komiksów i filmów uniwersum Marvela. Aby wygrać, musimy uważnie dobierać znaczniki, które pozwolą nam na rekrutowanie kolejnych postaci do drużyny. Te z kolei pozwolą na pozyskiwanie kolejnych, jeszcze potężniejszych bohaterów oraz przejmowanie kontroli nad miejscami. Kto pierwszy zbierze odpowiednią kombinację bohaterów i punktów, wygrywa.

Co nowego w tej wersji?

Podstawowe zasady Splendor Marvel są takie same, jak w wersji standardowej: gracze dobierają kolorowe żetony, które pozwolą im kupować karty i w ten sposób rozkręcają swój silnik produkcji. Są jednak dwie modyfikacje:

  • Zielony Kamień Nieskończoności. Jego symbol znajduje się na każdej karcie poziomu 3. Gdy gracz werbuje pierwszą postać z tym symbolem, bierze zielony znacznik. Jest on niezbędny, by pozyskać Rękawicę Nieskończoności, co oznacza, że aby wygrać, należy mieć w swoich zbiorach przynajmniej jedną kartę 3 poziomu.
  • Płytka Avengers. Oprócz standardowych 3 celów w postaci miejsc, gracze walczą również o płytkę Avengers, która jest warta 3 punkty. Jej zdobycie wymaga minimum 3 symboli Avengers (można je znaleźć na kartach postaci), jednak jeśli któryś z graczy zdobędzie więcej symboli, może zabrać nam płytkę i związane z nią 3 punkty zwycięstwa.
Splendor Marvel
źródło: materiały prasowe
Splendor Marvel to karcianka przeznaczona dla maksymalnie 4 osób powyżej 10 roku życia. Wydawca zapewnia, że ta wersja jest ciekawsza od pozostałych dzięki wdrożonym modyfikacjom. Już teraz można zamówić grę w przedsprzedaży za niecałe 130 zł.

Black Angel – nowa euro planszówka od Rebel.pl

Black Angel – nowa euro planszówka od Rebel.pl