Black Angel – nowa euro planszówka od Rebel.pl

Black Angel
źródło: materiały prasowe

Ziemia zniszczona przez człowieka nie nadaje się do życia. Aby gatunek ludzki przetrwał, musimy przenieść życie w przestrzeń kosmiczną. W tym celu powstaje projekt Black Angel – największej stacji kosmicznej, która ma zaprowadzić nas do nowego domu.

Nowa planszówka od Rebel.pl zawita w Polsce już 5 czerwca. Black Angel należy do grupy euro gier, czyli takich, w których strategia przeważa nad losowością, pozwalając zbudować mocny silnik prowadzący do zwycięstwa.

Fabuła

Na stronie twórców gry znaleźć możemy następujący opis historii opowiadanej przez planszówkę:

Zachowując się skrajnie nieodpowiedzialnie, ludzkość doprowadziła do wyczerpania naturalnych zasobów Ziemi, czyniąc ją planetą niemalże niezdatną do życia. W obliczu zbliżającej się zagłady, społeczności stanęły przed koniecznością zjednoczenia. Nadszedł czas, by zapomnieć o uprzedzeniach i różnicach; wymiana wiedzy i doświadczeń jest znacznie ważniejsza, zwłaszcza, gdy brak nam czasu.

W ten sposób światło dzienne ujrzał Black Angel – największy projekt w historii ludzkości. Pierwsza międzygalaktyczna fregata została zbudowana, by przenieść ludzki materiał genetyczny na najbliższą planetę o warunkach odpowiednich do życia. Statek będzie musiał przemierzyć długą drogę, a sama podróż może potrwać tysiące lat. Zapadła więc decyzja o tym, że jego załoga będzie składała się wyłącznie z robotów zarządzanych przez kilka niezależnych sztucznych inteligencji. Ta z nich, która okaże się najsprawniejsza, będzie nadzorowała proces adaptacji człowieka na nowej planecie.

Black Angel
źródło: materiały prasowe

Rozgrywka

Black Angel to gra oparta o mechanikę przydzielania pracowników. Podczas rozgrywki każdy z uczestników wciela się w jedną ze sztucznych inteligencji dowodzących grupą robotów. Naszym zadaniem będzie zarządzanie statkiem – bezpieczne poprowadzenie go w przestrzeni kosmicznej, odpieranie ataków z zewnątrz, wykonywanie niezbędnych napraw, a ostatecznie dotarcie prosto do celu. Za realizowanie tych zadań otrzymujemy punkty, które zostaną zsumowane na koniec gry.

Do premiery pozostało kilka dni, ale już teraz można nabyć planszówkę w przedsprzedaży. Gra przeznaczona jest dla maksymalne 4 graczy powyżej 12 roku życia. Black Angel można nabyć za niecałe 250 złotych, a wydawca zapewnia – grę pokochamy przede wszystkim za jej regrywalność.

 

Fallout Shelter – premiera polskiej edycji planszówki już 12 czerwca

Fallout Shelter – premiera polskiej edycji planszówki już 12 czerwca