Pezet i schafter gościnnie u Rasmentalism

rasmentalism
fot, Ania Bystrowska

Drugiego czerwca zespół Rasmentalism opublikował nowy singiel z nadchodzącego albumu Geniusz.

Nadchodząca płyta Rasmentalismu ukaże się już 19 czerwca, a już dzisiaj możemy posłuchać długo wyczekiwanego przez fanów singla – Góra Dół Góra Dół, z gościnnym udziałem raperów schaftera i Pezeta.

Duet Rasmentalism wspomina, że współpraca z początkującym schafterem i doświadczonym raperem Pezetem była dla projektu owocna:

„Góra dół góra dół” jest numerem o tym, że bywa różnie. Z dziewczynami i z nami. Z tym co siedzi w naszych głowach też. Mimo to, z trzech – wydawałoby się – innych pokoleniowo perspektyw, udało nam się znaleźć wspólny mianownik. Totalnie ponad skalą naszych oczekiwań. Pezet i schafter w jednym numerze na naszej płycie, „wszystko dobrze”

Wyczekiwany album

Ze względu na pandemię koronawirusa, premiera albumu została znacznie przesunięta. Pierwotnie album na sklepowych półkach miał ukazać się 27 marca, przez co zyskał miano jednego z „najdłuższych preorderów na rynku muzycznym”.

Mimo przeniesienia daty albumu, Rasmentalism zaspokaja ciekawość fanów regularnym publikowaniem singli promujących album. I tak piosenka Góra Dół Góra Dół jest już piątym utworem zapowiadającym płytę. Wcześniej  na serwisach streamingowych mogliśmy usłyszeć już takie kawałki jak: Dzisiaj Nie Zasnę (z Białasem), Mucha (z gościnnym występem Jana-Rapowanie), Nowe Plemię oraz Numer (z udziałem Vito Bambino i Dawida Podsiadło).

Co kryje w sobie Geniusz?

Na płycie znajdziemy 13 piosenek, na których znajdują się kolaboracje z innymi polskimi znanymi lub mniej znanymi artystami min. Rosalie., Kuba Badach, Jarecki czy Jaq Merner.

Rasmentalism przyznaje, że piosenki znajdujące się w albumie celowo do siebie nie pasują. Jak wspominają sami twórcy:

ta płyta jest trochę o różnych światach, o wyobrażeniach, o przeżyciach realnych i o przeżyciach odczepionych od rzeczywistości. O próbie sprostania jakimś normom, które nie do końca wiadomo czy są spoko. Bo nikt nie wie co jest spoko. Ale wszyscy za tym biegamy i próbujemy być tymi GENIUSZAMI. Zmieścić się w konwencji, ale być ponad średnią.

Płytę w przedsprzedaży można zamawiać na stronie rasmentalism.com. Warto zamówić preorder, gdyż edycja limitowana albumu zawiera dodatkowe utwory, wlepki, plakat oraz zmienioną poligrafię.

rasmentalism
fot. instagram.com/p/B7-xrJ4HdTO