Fallout Shelter – premiera polskiej edycji planszówki już 12 czerwca

Fallout Shelter
źródło: materiały prasowe

Fallout Shelter to postapokaliptyczna planszówka, nawiązująca stylistyką i tematem do popularnej serii gier komputerowych Fallout i rozgrywająca się w tym samym świecie.

W Fallout Shelter gracze wcielają się w urzędników krypty rywalizujących o stanowisko nadzorcy. Ta osoba, która na koniec rozgrywki wygeneruje najwięcej jednostek zadowolenia, wygrywa. Gra składa się z serii rund, a każda z nich z 3 faz:

1. Obrona krypty przed pojawiającymi się zagrożeniami.
2. Zarządzanie mieszkańcami, kiedy to kolejno przydzielamy ich do rozmaitych pomieszczeń w krypcie, by wykonywali określone zadania.
3. Zbieranie mieszkańców.

Wraz z kolejnymi turami będziemy nie tylko strzec naszych mieszkańców przed napływającymi zagrożeniami, ale również dbać o rozwój krypty poprzez jej rozbudowywanie. Gra kończy się w momencie, gdy wyczerpie się talia zagrożeń lub gdy zostanie wybudowane szóste pomieszczenie. Szczegółowe zasady gry znajdziecie tutaj.

Fallout Shelter
źródło: materiały prasowe
Wydawnictwo Rebel.pl zapowiedziało premierę Fallout Shelter na 12 czerwca. Rozgrywka przewiduje 2-4 graczy powyżej 14 roku życia i ma przynieść około 60-90 minut zabawy. Koszt planszówki to 160 zł.

Strażnicy kosmosu – nowość od Naszej Księgarni

Strażnicy kosmosu – nowość od Naszej Księgarni