Strażnicy kosmosu – nowość od Naszej Księgarni

Strażnicy kosmosu
źródło: materiały prasowe

Strażnicy kosmosu przenoszą nas do galaktyki. W rozgrywce wcielamy się w pilotów gwiezdnych myśliwców, chroniących swoje odkryte planety przed inwazją kosmicznych najeźdźców.

Nasza Księgarnia – gry wydała nową planszówkę, która ucieszy przede wszystkim  miłośników przestrzeni pozaziemskiej. Cała akcja dzieje się w odległej galaktyce, na nowo odkrytych planetach kosmicznych. Gra swoją premierę miała 20 maja 2020 r., a już dzisiaj jest dostępna w sprzedaży.

Fabuła

Należymy do grupy ziemskich astronautów, którym własnie udało się skolonizować planety w bliższych i dalszych galaktykach. Niestety, pojawiają się także wrogo nastawieni mieszkańcy uniwersum. Kosmiczni najeźdźcy chcą zniszczyć nasze siedziby, dlatego w celu obrony powstaje specjalna brygada Strażników Kosmosu. Jako jej członkowie podrywamy swoje myśliwce, ilekroć do kolonii zbliża się niebezpieczeństwo. Jeden z nas, który najlepiej wykaże się w walce z najeźdźcami, zostanie odznaczony przez Ministra Spraw Kosmicznych Złotym Orderem Honoru.

Strażnicy kosmosu
źródło: materiały prasowe

Cel gry

Naszym celem jest zestrzelenie jak największej liczby potworów i statków dowodzenia. Im więcej oczu ma zestrzelony potwór, tym więcej punktów zdobywamy. W obronie planety pomaga nam mina krążąca po orbicie – najeźdźca po zetknięciu się z nią ulegnie zniszczeniu. Zwycięzcą zostanie pilot, który zdobędzie największą liczbę punktów. Szczegółowe zasady gry znajdziecie tutaj.

Planszówka przeznaczona jest dla maksymalnie 4 graczy, powyżej 7 roku życia. Strażnicy kosmosu są dostępni w sprzedaży za niecałe 60 zł.

 

Cień mgły – nowy tytuł od Muduko [zapowiedź]

Cień mgły – nowy tytuł od Muduko [zapowiedź]