Remaster Saints Row: The Third oficjalnie w produkcji

Saints Row: The Third

Potwierdziły się plotki krążące w sieci od kilku dni – remaster Saints Row: The Third rzeczywiście powstaje. W odświeżoną wersję przygód gangu Świętych już w maju zagrają właściciele pecetów, PlayStation 4 i Xboxów One.

Wielbiciele starszych tytułów nie mają ostatnio powodów do narzekań. W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się m.in. o pracach nad odświeżonymi wersjami Shadow Man i SiN. Do grona nadchodzących remasterów dołącza też Saints Row: The Third, czyli trzecia część zwariowanej serii gangsterskich sandboxów wydanej oryginalnie w 2011 roku. Wydawca Deep Silver ogłosił, że remaster gry zadebiutuje 22 maja na PlayStation 4, Xbox One oraz PC (ta wersja jest obecnie do kupienia tylko na Epic Games Store za 169 zł). Za odświeżenie tytułu odpowiada studio Sperasoft, które przygotuje nowe tekstury i modele postaci. Poprawie ulegnie też oświetlenie wraz z kilkoma innymi graficznymi detalami. Dobrą wiadomością jest też to, że w skład remastera znajdą się wszystkie wydane DLC.

Seria Saints Row początkowo pełniła rolę „luźniejszej” alternatywy dla Grand Theft Auto. Każda kolejna odsłona coraz bardziej skręcała w stronę szalonych, odrealnionych klimatów, dzięki czemu marka zyskała wreszcie własną tożsamość. Saints Row: The Third uznawane jest za najlepszą odsłonę zwłaszcza na tle przekombinowanej zdaniem wielu czwartej części. Zmagania tytułowego gangu walczącego z międzynarodowym syndykatem o władzę nad miastem Steelport nawet po dziewięciu latach oferują mnóstwo świetnej, nieskrępowanej zabawy. Nadchodzący remaster jest więc dobrą okazją dla wszystkich graczy, którzy nie mieli okazji zagrać w oryginał.

The Butcher’s Circus – nowe DLC do Darkest Dungeon

The Butcher’s Circus – nowe DLC do Darkest Dungeon