Trivium opublikował nowy singiel

Nowy singiel od Trivium!
fot. Facebook Trivum

Do premiery nowej płyty Trivium coraz bliżej, zatem nikogo nie powinien dziwić fakt, że zespół postanowił dolać trochę oliwy do ognia i jeszcze mocniej rozbudzić oczekiwania swoich fanów. A to wszystko za sprawą nowego singla, What the Dead Men Say, który zapowiada nadejście wydawnictwa o tym samym tytule.

Najnowszy singiel Trivium to już drugi utwór promujący nowy krążek kapeli. Wcześniej zespół podzielił się już kompozycją Catastrophist, która została pozytywnie przyjęta przez sympatyków grupy. Nadchodząca płyta Trivium ujrzy światło dzienne już 25 kwietnia bieżącego roku. Płyta wydana zostanie spod skrzydeł amerykańskiej wytwórni Roadrunner i będzie dziewiątym krążkiem w historii zespołu. W ramach oczekiwania na premierę polecamy posłuchać jeszcze świeżego singla!

What the Dead Men Say – tracklista oraz okładka wydawnictwa

Na najnowszym krążku Trivum znajdziemy dziesięć premierowych kompozycji. Kompletna tracklista prezentuje się następująco:

  1. IX
  2. What the Dead Men Say
  3. Catastrophist
  4. Amongst the Shadows & the Stones
  5. Bleed Into Me
  6. The Defiant
  7. Sickeness Unto You
  8. Scattering the Ashes
  9. Bending the Arc to Fear
  10. The Ones We Leave Behind

Ponadto wiemy również, że do japońskiego wydania płyty dodane będą jeszcze akustyczne wersje Bleed Into Me oraz Scattering the Ashes. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy te bonusowe piosenki znajdą się także na jakiejkolwiek innej wersji krążka.

A poniżej sprawdzić możecie jak wyglądać będzie okładka najnowszego wydawnictwa zespołu:

Okładka najnowszego albumu Trivium
fot. Wikipedia
Trivium – kilka słów o kapeli

Trivum to amerykańska kapela wykonująca mieszankę heavy metalu oraz metalcore’u, której początki datować możemy na 1999 rok. Od samego początku działalności zespół inspirował się między innymi takimi legendami muzyki metalowej jak Opeth, Megadeth, Slipknot, Machine Head, Iron Maiden, Arch Enemy czy chociażby Dream Theater. Grupa obecnie pochwalić może się wydaniem ośmiu pełnoprawnych albumów studyjnych oraz wieloma udanymi trasami koncertowymi. W aktualnym składzie Trivium znajdziemy Matta Heafy’ego (wokalista), Coreya Beaulieu (gitara), Paola Gregoletto (gitara basowa) oraz Alexa Benta (instrumenty perkusyjne).