Remake Demon’s Souls powstaje i trafi na PS5!

Stało się! Po miesiącach przecieków i plotek w końcu zapowiedziano remake Demon’s Souls! Nad produkcją będzie pracowało wewnętrzne studio Sony i Bluepoint Games.

Na temat remake’u Demon’s Souls spekulowano już od wielu miesięcy przed oficjalnym ogłoszeniem. Jednak teraz Sony puszcza sporo pary z ust przy okazji silnego promowania PlayStation 5. Już wiemy, że odnowiona wersja pierwszej tego typu soulsowej gry od From Software na pewno trafi na nasze konsole. Nie poznaliśmy daty premiery, jednak i tak co nieco wiemy.

Co widać już po samym trailerze (i co potwierdziło także Sony) gra zostanie zbudowana i przekonstruowana od zera. Japońska filia Sony w kooperacji z Bluepoint Studios stworzy nowy silnik, tekstury i usprawni rozgrywkę. Do Demon’s Souls dodany zostanie Ray Tracing i usprawnienia nowej generacji sprzętu. Nie będziemy mogli jednak cieszyć się tym w wysokim klatkarzu. Wybierzemy pomiędzy “jakością” a “płynnością”. Remake ma być stworzony z pieczołowitością i szacunkiem do oryginału. I można być o to spokojnym zważając na poprzednie dokonania tej kooperatywy studiów w postaci świetnego remake’u Shadow of The Colossus.

Demon's Souls Remake
Remake zapowiada się na dobrze dopracowany!

Jak nie trudno się domyślić studio From Software nie bierze udziału w pracach nad odnowionym Demon’s Souls. Japońskmi deweloper pracuje obecnie nad nowym projektem – Elder Ring. Nie należy się jednak zbytnio obawiać tym faktem, bowiem nad remakiem pracują doświadczone w zakresie remake’ów studia deweloperów.

Co sądzicie o trailerze? Zamierzacie wrócić do pierwszej tego typu gry od From Software? Dajcie nam znać w komentarzach!

Kangurek Kao – nowa część zapowiedziana!

Kangurek Kao – nowa część zapowiedziana!