Ratujmy zwierzęta! – nowość od Lucrum Games

Ratujmy zwierzęta!
źródło: materiały prasowe

Panująca obecnie zaraza, jakkolwiek wywracająca do góry nogami świat ludzi, dała faunie naszej planety nieco oddechu. Nie ma jednak złudzeń, że my jako ludzkość musimy działać, aby zapobiec wyginięciu kolejnych gatunków zwierząt. O takich gatunkach właśnie opowiada gra Ratujmy zwierzęta!.

Już 14 maja do sklepów trafi karcianka Ratujmy zwierzęta!, której autorem jest znany w planszowym świecie Przemek Wojtkowiak. Jest to lekka gra rodzinna, ale poruszająca ważny temat gatunków zwierząt, których przetrwanie zależy od ludzkości.

Na czym polega?

Podczas rozgrywki wcielamy się w ratowników, zajmujących się ochroną dzikiej przyrody. Naszym zadaniem jest ochrona zagrożonych wyginięciem zwierząt z całego świata. Każde zwierzę, które zdołamy ocalić, dostarczy określoną liczbę punktów ochrony. Każda runda składa się z następujących faz: identyfikacja zagrożonych gatunków, ratunek, przygotowanie do następnej rundy. Z puli 54 kart każdy z nas dobiera daną ich ilość (w zależności od liczby uczestników), z których następnie typujemy zwierzęta, które chcemy ocalić. By uratować zwierzę (zdobyć kartę) musimy spełnić warunek – wyrzucić odpowiednią liczbę oczek na kościach. Osoba, która zdobędzie najwięcej punktów z posiadanych kart – wygrywa.

Ratujmy zwierzęta! trafi do sklepów już 14 maja. Rozgrywka przeznaczona jest dla maksymalnie 5 osób powyżej 8 roku życia. Gra nie tylko ma bawić, ale również edukować. Autor do każdego opakowania “wrzucił” szczegółowy opis zwierząt takich jak np. pekarczyk czakoański, kaberu etiopski czy marmozeta lwia, które są zagrożone wyginięciem. Karcianka ma uświadamiać dzieci i dorosłych o istniejącym problemie.

Powrót zapomnianej gry umysłowej Qwirkle

Powrót zapomnianej gry umysłowej Qwirkle