Rainbow Six Siege tytułem startowym na next geny. Będzie cross-play?

Rainbow Six Siege

Twórcy sieciowej strzelaniny Rainbow Six Siege planują wydanie swojej gry na PlayStation 5 oraz Xbox Series X w dniu premiery obu systemów. Prawdopodobnie doczekamy się też cross-playu pomiędzy sprzętami obu generacji.

Mamy potencjalnie dobre wieści dla fanów Rainbow Six Siege, czyli popularnego sieciowego FPS-a. Reżyser gry, Leory Athanassof w wywiadzie dla portalu Windows Central zdradził, że Ubisoft planuje wypuścić tytuł na PlayStation 5 i Xbox Series X w dniu debiutu nowych konsol. Nie jest to wprawdzie oficjalne potwierdzenie, ale twórcy robią ponoć wszystko, by tak się stało. Co więcej, tytuł zaoferuje cross-genową rozgrywkę pomiędzy posiadaczami sprzętów starej i nowej generacji. Athanassof wspomina też o potencjalnej rywalizacji między sprzętami Sony i Microsoftu. To, czy taka opcja kiedykolwiek zaistnieje, zależeć będzie od dobrej woli obu firm. Reżyser nawiązał również do kwestii cross-playu wersji konsolowych i pecetowej – niestety ze względu na różnice w sterowaniu raczej nie doczekamy się takiej możliwości.

Rainbow Six Siege

Na oficjalne stanowisko w sprawie debiutu next-genowej wersji Rainbow Six Siege poczekamy zapewne do ogłoszenia dat premiery obu sprzętów. W międzyczasie pozostaje wyczekiwać najnowszej zawartości Operacja Void Edge, która powinna zadebiutować w okolicach 9-11 marca.

Kingdom Come: Deliverance i Aztez do wyłapania za darmo

Kingdom Come: Deliverance i Aztez do wyłapania za darmo