Planszówka na setną rocznicę wybuchu Bitwy Warszawskiej

Bitwa Warszawska
źródło: materiały prasowe

Bitwa Warszawska to dla Polaków ważne wydarzenie historyczne. 13 sierpnia tego roku będziemy obchodzić setną rocznicę jej wybuchu. Z tej okazji Wydawnictwo Zielona Sowa podjęło się wydania gry, która przeniesie nas do roku 1920.

13 sierpnia Wojsko Polskie starło się z Armią Czerwoną, aby walczyć o niepodległość Polski. Bitwa została wygrana, a Europa uratowana przed groźbą bolszewizmu. Ta pamiętna data w tym roku będzie również dniem premiery nowej gry planszowej, zatytułowanej: Bitwa Warszawska.

Fabuła

Jest upalny sierpień 1920 roku. Dwie potężne armie szykują się do bitwy, która zadecyduje o losach obu krajów. Staniemy po jednej ze stron konfliktu i poprowadzimy swoje wojska do zwycięstwa. Wykorzystamy umiejętności dowódców, siłę oddziałów oraz posiadane zasoby, aby pokonać nieprzyjaciela. Nasze decyzje pokażą, jak przebiegnie i zakończy się bitwa.

Rozgrywka

Bitwa Warszawska to strategiczna gra historyczna, która przenosi nas do jednego z najważniejszych wydarzeń XX wieku. Wybieramy strony, którymi będziemy dowodzić – Wojsko Polskie lub Armię Czerwoną, a następnie prowadzimy swoje oddziały do decydującego starcia na przedpolach Warszawy. Armie zbudowane niesymetrycznie, oznaczają, że każda z nich ma swoje słabe i mocne strony, które trzeba wziąć pod uwagę przy planowaniu wojennej strategii. Od nas zależy jak wykorzystamy posiadane umiejętności dowódców i oddziałów.

Bitwa Warszawska ukaże się już niebawem, a wydawca zapewnia, że nieskomplikowane zasady sprawią, że będzie to dobry wybór na pierwszą grę strategiczną. Zarówno dla młodych graczy, jak i dorosłych będzie świetnym sposobem zapoznania się z tym ważnym dla naszej historii wydarzeniem historycznym.

Baśniowy Bór – premiera familijnej gry planszowej

Baśniowy Bór – premiera familijnej gry planszowej