Nowość w CS:GO – toksyczni gracze będą automatycznie wyciszani

Twórcy Counter Strike: Global Offensive, wprowadzają system automatycznie wyciszający graczy oznaczonych jako toksycznych.

Jeśli kiedykolwiek grałeś w CS:GO na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo ta gra ma toksyczne community. Valve zamierza w jakiś sposób poradzić sobie z tym problemem – czy będzie to system perfekcyjny? Na pewno nie, ale w delikatny sposób zautomatyzuje mutowanie graczy, którzy uwielbiają flame.

Automatyczny mute

System będzie działał następująco: jeżeli dany gracz otrzyma odpowiednią ilość zgłoszeń, Valve wyciszy go globalnie, w każdej grze. Jak będzie to dokładniej wyglądać?

Początkowo, gracz otrzyma ostrzeżenie informujące o ogromie raportów, jakie na niego spływają. Jeśli po tym ostrzeżeniu, użytkownik dalej będzie toksyczny, a ludzie będą go zgłaszać – zostanie wyciszony.

źródło: engadget;

Samo wyciszenie nie jest jednak permanentne, i da się go pozbyć. Wystarczy odpowiednio długo grać. Osiągnięcie określonej liczby punktów exp sprawi, że mute zniknie. Dodatkowo każdy gracz ma możliwość ręcznego odciszenia gracza.

Kiedy system pojawi się w grze?

Twórcy nie określili jeszcze, kiedy dokładnie system zostanie zaimplementowany. Wiele zależy też od rozwoju algorytmu, który to będzie uczyć się jak wyciszać dane jednostki. Jest to kwestia rozwojowa, ale mimo wszystko przydatna.

 

Dishonored Roleplaying Game – premiera jeszcze w tym roku

Dishonored Roleplaying Game – premiera jeszcze w tym roku