Mass Effect Legendary Edition już wkrótce?

Mass Effect Legendary Edition

To już niemal pewne. Mass Effect Legendary Edition już niebawem trafi do graczy na całym świecie. Sprawcami tego przecieku są … Koreańczycy.

Przymiotnik “legendarny”, zawarty w tytule, pasuje do tej odsłony jak żaden inny. Domysły na temat owej gry, niczym legenda już od dłuższego czasu krążą po sieci. Pierwsze sygnały od EA otrzymaliśmy już na początku 2020. Wówczas twórcy wspominali, że nadchodzący okres będzie nastawiony na wielkie powroty i remastery starych produkcji. Graczom już wtedy zamarzył się powrót Komandora Sheparda. Nikt wówczas nie wiedział jednak nic więcej na temat Mass Effect Legendary Edition. Kolejne przypuszczania pojawiły się w okolicach maja i związane były z podsumowaniem fiskalnym firmy Electronic Arts. W nim pojawiła się planowana produkcja określona jako tajemnicza “Gra HD”. Konkluzja w tej sprawie zapadła szybko i była jednoznaczna. Owy sekretny tytuł to nic innego jak remaster klasycznej trylogii Mass Effect.

Czas mijał, a coraz więcej osób uznanych w branży mówiło o powrocie Mass Effect. Teraz jednak pojawił się dowód, który można uznać niemal za niepodważalny. Koreński odpowiednik PEGI ocenił grę o wdzięcznie brzmiącym tytule: Mass Effect Legendary Edition. Jesteśmy więc świadkami końca spekulacji, a początku oczekiwania na oficjalną zapowiedź. Samo EA nie przyznaje się póki co do tworzenia trylogii. Sprawa jednak wydaje się być jasna. To nie pierwszy przypadek, kiedy Koreańczycy niechcący ujawniają jakiś tytuł przed zapowiedzią.

Zgodnie z domysłami i szczątkowymi informacjami, gra miała trafić do graczy już w październiku. Jednak z różnych powodów premiera została przesunięta na marzec 2021. Wtedy również, już zgodnie z zapowiedzią EA, na rynek ma trafić The Art of the Mass Effect Trilogy. Będzie to jednak tylko zbiór niepublikowanych artów z gry. O remasterze EA wciąż milczy. Możemy więc mówić aktualnie o przypuszczaniu, graniczącym z pewnością, że wkrótce dostaniemy oficjalną zapowiedź Mass Effect Legendary Edition.

Frostpunk: The Board Game już na Kickstarterze!

Frostpunk: The Board Game już na Kickstarterze!