Frostpunk: The Board Game już na Kickstarterze!

Frostpunk The Board Game

Oficjalnie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na grę planszową w świcie postapo. Warto zapoznać się z współtworzonym przez 11 bit studios Frostpunk: The Board Game.

O tym, że takowa planszówka nadchodzi, wiemy już w zasadzie od miesięcy. Teraz jedna jesteśmy już oficjalnie świadkami początków jej tworzenia. Na Kickstarterze ruszyła właśnie kampania, mająca na celu sfinansowanie, powstającej adaptacji znanej gry wideo polskiego studia. Tytuł ten powstaje dzięki współpracy studia Glass Cannon Unplugged oraz samego 11 bit studios. Jeśli chcecie wesprzeć lub dowiedzieć się więcej na temat tytułu, sprawdźcie oficjalny profil na Kickstarterze. Choć sądząc po szybkości wzrostu już zebranych pieniędzy, projekt uzyska znacznie więcej środków niż się spodziewano.

Rozgrywka w grze Frostpunk: The Board Game u podstaw nie będzie różnić się w zasadzie niczym od gry wideo. Naszym zadaniem będzie zapewnienie naszej kolonii przetrwania w skutym lodem świecie. Stylistycznie tytuł bardzo będzie przypominał pierwowzór. Również swoista symetria do której jesteśmy przyzwyczajeni – budowanie miasta na planie okręgu, wokół centralnego generatora – pozostanie niezmienna. Pozostanie charakterystyczna presja wyboru – kwestie moralne są niemal kluczowym elementem tego tytułu. Do tego będziemy musieli tradycyjnie ustalać prawa, zbierać surowce czy wynajdywać nowe technologie.

W czasach apokalipsy chodzi tylko i wyłącznie o przetrwanie, a to nie będzie łatwe. Frostpunk: The Board Game, nie będzie nagradzał szczęścia, ale przemyślaną strategię. W tym wypadku gromadzenie surowców, czy budowa schronienia to nie wszystko. Podczas rozgrywki będziemy borykać się również z potrzebami, problemami i stanem zdrowia naszego społeczeństwa. Ci mogą realnie reagować i sprzeciwiać się naszemu sposobowi gry. Nie zabraknie również ekspedycji czy rozmaitych specjalnych akcji. No i oczywiście nie sposób na koniec nie wspomnieć o zmiennej pogodzie. To w końcu Frostpunk.

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę w grze Frostpunk: The Bord Game jest aplikacja towarzysząca. To rozwiązanie niezwykle interesujące, zwłaszcza na czas pandemii. Raczej ostatnim skojarzeniem, jakie możemy mieć z planszówkami, jest gra online. Jak się jednak okazuje, dla chcącego nie ma nic trudnego. Według tej koncepcji, gracze oddaleni od siebie, będą mogli zagrać wspólnie, dzięki aplikacji. Naturalnie każdy z nich będzie potrzebował w tym celu swojej kopii gry. Pomysł ten może okazać się rewolucyjny na skalę światową. To pierwsze taki rozwiązanie w świecie gier planszowych.

Jeśli jakimś cudem nie znacie gry Frostpunk od polskiego 11 bit studios, zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją tego tytułu.

Moralność postapokaliptyczna | Frostpunk [Recenzja]