League of Legends weryfikuje wiek graczy

Riot Games w końcu wziął się za dogłębną weryfikację wieku swoich graczy. Wielu z nich donosi o errorze, jaki wyskakuje podczas logowania do klienta gry League of Legends. Rozwiązać go można w jeden sposób – poprosić rodziców.

Już jakiś czas temu, Riot Games poinformował o planach weryfikacji wieku graczy. Każdy miłośnik Ligi Legend musiał mieć przynajmniej 13 lat, a żeby mógł grać bez zgody rodziców – 16. Teraz jak widać zaczął wypełniać swoje obietnice, wprowadzając zmiany do klienta, które na podstawie specjalnych algorytmów weryfikują potencjalny wiek gracza. Fora związane z grą zasypane są zrzutami ekranu z napisem “To działanie wymaga zgody”. Napis pojawia się na fioletowo w zaznaczonym miejscu.

Problemem jest fakt niemożliwość wejścia bezpośrednio do gry dopóki nie zweryfikujemy, że się do tego nadajemy. Rozwiązanie znajduje się na stronie League of Legends. Tam musimy zalogować się na konto, a następnie zostaniemy poproszeni o podanie adresu e-mail do rodzica lub prawnego opiekuna. Od nas zależy co zrobimy, możemy podać oczywiście innego maila należącego do nas lub rzeczywiście poprosić rodziców o zgodę. Niemniej jednak to dobry krok w stronę lepszej weryfikacji wieku, która od początku ery Internetu stanowi bardzo duży problem.

A Wy co o tym myślicie, czy gry komputerowe powinny weryfikować wiek swoich graczy, czy wychowanie lepiej jednak zostawić rodzicom. Dajcie znać w sekcji komentarzy.

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age – niekończąca się historia [Recenzja]

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age – niekończąca się historia [Recenzja]