Siła kobiecych głosów w Bydgoszczy. Fotorelacja z Women’s Voices Festival

0
271
Natalia Przybysz | Woman's Voices
Natalia Przybysz | Woman's Voices

W miniony weekend najlepsze polskie wokalistki wystąpiły w bydgoskiej Hali Łuczniczka podczas festiwalu Women’s Voices. Przeczytajcie naszą relację z festiwalu i obejrzyjcie zdjęcia z koncertów topowych piosenkarek!

Scena należy do kobiet

Women’s Voices Bydgoszcz Festival to trzecia odsłona muzycznego projektu, poświęconego twórczości najlepszych polskich wokalistek. Dyrektorką artystyczną festiwalu jest Paulina Przybysz, która do udziału w koncercie zaprosiła artystki, podejmujące w swojej twórczości tematykę kobiecej siły i wartości oraz angażujące się w społeczne inicjatywy na rzecz kobiet. Patronem festiwalu była marka Answear.com.

Pierwszy dzień festiwalu

Festiwal otworzyła dyrektorka artystyczna festiwalu, Paulina Przybysz, która zaprezentowała publiczności utwory z wydanej w ubiegłym roku płyty pt. Odwilż. Następnie na bydgoskiej scenie wystąpiła Natalia Szroeder, która wykonała swoje najpopularniejsze przeboje i najnowsze single tj. Powinnam, Połóż Się Tu oraz Przypływy, zapowiadające jej drugą płytę pt. Pogłos, której premiera odbędzie się na początku listopada. W ramach niespodzianki, do wykonania utworu Jesień dołączył do Natalii raper Quebonafide – prywatnie życiowy partner piosenkarki. Sobotniego wieczoru swoją twórczość zaprezentowały także dwie debiutantki – Hela Me Ry oraz Zalia i nowo powstały polski girlsband Shyness!. Pierwszy dzień festiwalu zwieńczył koncert Marii Peszek, która oprócz takich utworów jak Sorry Polsko, Marznę Bez Ciebie czy Modern Holocaust zaprezentowała także utwory ze swojego najnowszego albumu pt. Ave Maria, którego premiera odbyła się na początku września.

Finałowe koncerty

Drugi dzień festiwalu rozpoczął się koncertem Ani Karwan, która zaprezentowała utwory ze swojego debiutanckiego albumu. Później scenę przejęła Margaret, która wykonała utwory ze swojego najnowszego albumu pt. Maggie Vision, wydanej latem EP-ki Gelato oraz takie przeboje jak Cool Me Down, What You Do czy Byle Jak w zupełnie nowych aranżacjach. Wokalistka zaprezentowała także cover piosenki Mamona legendarnego zespołu Republika. Największą publiczność tego wieczoru zgromadził koncert Brodki, która zaprezentowała bydgoskiej publiczności utwory ze swojego najnowszego albumu Brut oraz przeboje W Pięciu Smakach, Granda oraz Horses w odświeżonych aranżacjach. Jako ostatnia tego wieczoru wystąpiła Natalia Przybysz, która zaśpiewała najpopularniejsze utwory ze swoich solowych płyt m.in. Nazywam się Niebo, Ciepły Wiatr czy Dzieci Malarzy.
Festiwal zwieńczył koncert specjalny zatytułowany Women’s Voices Girl Power, w którym wystąpiły: Paulina Przybysz, Margaret, Ania Karwan, Kasia Lins, Rosalie, Monika Borzym i Ryfa Ri. W trakcie finałowego koncertu można było usłyszeć covery i autorskie utwory z repertuaru wokalistek dedykowane kobietom. Na zakończenie festiwalu wszystkie artystki wykonały wspólnie utwór Freedom z repertuaru Beyonce.

Kobiecy festiwal

Trzecia edycja festiwalu Women’s Voices przeszła do historii i z pewnością trwale zapisze się w pamięci bydgoskiej publiczności. Mamy wielką nadzieję na kolejne edycje festiwalu, bo to zdecydowanie jedna z najlepszych inicjatyw, promujących twórczość reprezentantek polskiej sceny muzycznej. Koniecznie obejrzyjcie naszą fotorelację z festiwalu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments