RLO z Neoromantyczną Trasą zagrali w Poznaniu [fotorelacja]

RLO z Neoromantyczną Trasą zagrali
fot. Natalia Nazar

12 października RLO z Neoromantyczną Trasą zagrali w stolicy Wielkopolski. Ten, kto jeszcze nie zdecydował się na to, żeby zobaczyć Romantyków promujących najnowsze wydawnictwo, musi jak najszybciej kupić bilety. Poznański koncert był istną bombą energetyczną!

W poznańskim Klubie pod Minogą RLO z Neoromantyczną Trasą zagrali kolejny koncert. Przed gwiązdą wieczoru wystąpił zespół ŁYKO. Pochodzą z Trójmiasta i, jak piszą o sobie, znają się co najmniej od zawsze. To widać na scenie, jako że członkowie czują się ze sobą dobrze, a dźwęki wydobywające się z ich instrumentów potrafią wprowadzić niesamowitą atmosferę. Do tego piękny śpiew idealnie prezentującej się wokalistki. Był to zdecydowanie dobry początek wieczoru.

RLO z Neoromantyczną Trasą zagrali w Pod Minogą

Jeśli ktokolwiek pomyślał, że Romantycy Lekkich Obyczajów zaczynają grać ballady i odstawią nabok wszystkie skoczne i wesołe piosenki, to grubo się pomylił. Można było tak przypuszczać po tym, jak Damian Lange i Adam Miller wydali swoją ostatnią płytę, Neoromantyzm. Jest ona nieo bardziej stonowana niż poprzednie. Na szczęście koncerty zawsze najlepiej pokazują siłę zespołu.

Pod sceną zgromadzili się fani zespołu w ogromnej ilości. Chwilę po 21 na scenę weszli Romantycy Lekkich Obyczajów w składzie Damian Lange, Adam Miller, Paweł Łach i Kuba Staniak. I się zaczęło. Wszelkie obawy – czy zespół jest w formie?, czy koncert będzie energetyczny?, czy nikt nie będzie zawiedziony? – zniknęły natychmiast. Chłopaki zagrali utwory nowe i stare, z Lodziarką i Remizą na czele. Energia biła ze sceny, a zgromadzony tłum pod nią oddawał ją ze zdwojoną siłą. Jedynym mankamentem klubu był prawie zupełny brak wentylacji, przez co momentami nie było czym oddychać. Nikt jednak nie opuścił sali, wszyscy wiedzieli, że warto “poświęcić” się dla tak doskonałego wydarzenia. Jeżeli nadal zastanawiacie się, czy warto iść na koncerty na trasie, jedyną słuszną odpowiedzią jest, że jak najbardziej warto!

Zespół ŁYKO

 

Gwiazda wieczoru – Romantycy Lekkich Obyczajów

 

Kolejne koncerty na trasie RLO, których nie można przegapić:

2 listopada – Rzeszów
3 listopada – Lublin
4 listopada – Siedlce
9 listopada – Białystok
10 listopada – Ciechanów
16 listopada – Bielsko-Biała
17 listopada – Tychy
18 listopada – Kielce
30 listopada- Kraków
1 grudnia – Wrocław
2 grudnia – Zielona Góra
6 grudnia – Szczecin
7 grudnia – Koszalin
8 grudnia – Gorzów Wlkp.
9 grudnia – Gdańsk