James Morrison wystąpił w Warszawie [fotorelacja]

James Morrison (20.10.2019) Stodoła
James Morrison (20.10.2019) Stodoła | fot. Karolina Kiraga

James Morrison wystąpił 20 października w Warszawie. Artysta, który dał się poznać szerszej widowni dzięki singlowi You Give Me Something, pojawił się wczorajszego wieczoru wraz z zespołem na scenie warszawskiej Stodoły.

James Morrison pierwszy raz na scenie pojawił się w 2006 roku. Wypromował go hit You Give Me Something z pierwszej płyty Undiscovered. Dzięki albumowi, w wieku 21 lat, zdobył Brit Award dla najlepszego męskiego wykonawcy. Na swoim koncie ma ponad 4,5 miliona sprzedanych płyt i kilka światowych tras koncertowych.

Jego piosenki i muzyka sprawiły, że stał się wzorem dla innych artystów

Muzycy tacy jak Sam Smith, Ed Sheeran, George Ezra czy James Bay przywołują Morrisona w swoich inspiracjach, a John Newman przyznał, że był on pierwszym z brytyjskich artystów, którym się przyglądał, kiedy stawiał pierwsze kroki jako piosenkarz.

Nowy album

Obecnie trzydziestopięcioletni muzyk wydał nowy, bardzo szczery album. Ukazuje on jego relacje i związki, doświadczenia z gorszych i lepszych czasów. Album wyprodukowany został przez Marka Taylora, który współpracował z takimi artystami jak Lady Gaga, Nelly Furtado, Kylie Minogue. Nagrano go w studiach British Grove i Metrophonic. Płyta jest zapowiedzią wielkiego powrotu artysty.

fot. Karolina Kiraga