Białystok New Pop Festival 2019 – dzień drugi [fotorelacja]

Jesienna trasa Darii Zawiałow
fot. Jakub Dakowicz

Zakończył się Białystok New Pop Festival 2019, podczas którego wystąpili najlepsi przedstawiciele polskiej muzyki alternatywnej. Zobaczcie naszą fotorelację z finałowego koncertu!

Wyprzedany koncert

Białystok New Pop Festival to miejski festiwal kulturalny, którego główną atrakcją są koncerty reprezentantów polskiej sceny alternatywnej. Drugi dzień festiwalu New Pop Białystok cieszył się dużym zainteresowaniem – bilety zostały wyprzedane na tydzień przed wydarzeniem, a dziedziniec Pałacu Branickich został wypełniony po brzegi. 3 tysiące osób bawiło się na koncertach Korteza, Darii Zawiałow, Organka, Otsochodzi oraz zespołów Łąki Łan i Sonbird.

Finałowe koncerty

Niedzielne koncerty otworzył zespół Sonbird. Zespół z Żywca rozgrzał publiczność utworami z debiutanckiego albumu zatytułowanego Głodny. Następnie scenę przejął Otsochodzi. Choć był tego dnia jedynym reprezentantem rapu spośród występujących artystów, artysta zgromadził pod sceną rzeszę nastoletnich fanów. Po występie rapera na scenę weszła Daria Zawiałow. Artystka zaprezentowała materiał z najnowszego albumu pt. Helsinki. Mimo że Daria występowała już w Białymstoku podczas wiosennej trasy koncertowej Helsinki Tour, pod sceną zebrało się wielu miłośników jej twórczości.

O funkową atmosferę zadbał najbardziej kolorowy i zwariowany polski zespół – Łąki Łan, który udowodnił, że scena to ich żywioł. Równie energetyczny był koncert Organka. Artysta wielokrotnie podkreślał swoje uwielbienie do białostockiej publiczności, która entuzjastycznie reagowała na kolejne wykonywane utwory. Najbardziej wyczekiwanym przez publiczność koncertem był niewątpliwie występ Korteza, który zwieńczył tegoroczny festiwal. Koncert odbył się w późnych godzinach nocnych, a klimatyczna, pełna liryzmu twórczość Korteza wprowadziła publiczność w sentymentalny, marzycielski nastrój. Magicznej atmosfery nadał koncertowi przepięknie oświetlony Pałac Branickich i gwiaździste niebo.

Zakończenie festiwalu

Druga edycja festiwalu Białystok New Pop przeszła do historii i z pewnością trwale zapisze się w pamięci białostoczan. Mamy wielką nadzieję na kolejną edycję festiwalu New Pop, bo to zdecydowanie jedno z najlepszych wydarzeń muzycznych na mapie Podlasia. Koniecznie obejrzyjcie naszą fotorelację z niedzielnego koncertu, jak i z pierwszego dnia festiwalu!

Obejrzycie również relację wideo, która pozwoli wam poczuć koncertowy klimat festiwalu: