Bass Astral x Igo Orchestra we Wrocławiu [fotorelacja]

Bass Astral x Igo Orchestra

1 lipca 2018 roku, Bass Astral x Igo Orchestra wystąpili we Wrocławiu na plaży miejskiej Hot Spot. Zobaczcie zdjęcia z wyjątkowego koncertu!

Koncert na świeżym powietrzu, nad wodą, przy zachodzącym słońcu… Brzmi wspaniale, nieprawdaż? I tak też właśnie było! Bass Astral x Igo Orchestra to wyjątkowe połączenie muzyki elektronicznej z kilkuosobową orkiestrą, która współpracowała z Kubą i Igorem przy tworzeniu drugiego albumu. Duet wzbogacony o wyjątkowy zespół daje niesamowite i niepowtarzalne muzyczne doświadczenie. Podczas dwugodzinnego koncertu mieliśmy szansę usłyszeć kompozycje z dwóch płyt duetu oraz cover Alice In Chains – Would.

Pomysł na ten projekt zrodził się po serii dobrze przyjętych koncertów duetu. O tym połączeniu, Kuba Tracz, mówił:

Chciałbym tylko dodać od siebie, że to będzie kurewsko dobre. Muzyka jest tak piękna, tak wielowymiarowa, magia która wydarza się gdy gramy razem, to jest unikatowe i niepowtarzalne. Korzystając z dobrodziejstw technologii można wiele zyskać, ale też się zgubić. Ja odnalazłem siebie rozpoczynając pracę nad tym projektem i z tymi ludźmi. Nie pamiętam kiedy byłem tak szczęśliwy pracując z muzyką. Cieszę się że już niedługo będziemy mogli się tym z Wami podzielić.

Kolejne koncerty Bass Astral x Igo:

  • 7 lipca 2018 Bass Astral x Igo Orchestra – Gdynia, Open’er Festival
  • 27 lipca 2018 – Płock, Audioriver
  • 3 sierpnia 2018 – Katowice, OFF Festival
  • 18 sierpnia 2018 – Warszawa, Męskie Granie
  • 23 sierpnia 2018 – Żywiec, Męskie Granie

Bass Astral x Igo – duet z Krakowa

Początkowo Kuba Tracz i Igor Walaszek grali wspólnie w rockowym zespole Clock Machine, gdzie Igor wciąż jest wokalistą zespołu, natomiast na miejsce Kuby wskoczył Konrad Nikiel (gitara basowa). W 2015 roku, chłopacy, postanowili tworzyć muzykę elektroniczną pod nazwą Bass Astral x Igo. Oryginalne kompozycje oraz głos wokalisty dają niesamowity efekt, grana przez nich muzyka wręcz uzależnia. Debiutancka płyta – Discobolus – ujrzała światło dzienne latem 2016 roku. Po świetnym odbiorze słuchaczy i wyprzedanych koncertach, wydali drugą płytę. Orell swoją premierę miał w grudniu 2017 roku.

Bass Astral bez Igo – rozmowa z Kubą Traczem [wywiad]