“It’s going to be a wild ride!” – Zobacz zwiastun filmu Rocketman!

Taron Egerton jako Elton John w filmie Rocketman

Mówi się, że jego życie to materiał na gotowy scenariusz. Nadeszła pora, by taki scenariusz  powstał. W sieci pojawił się zwiastun Rocketman, historii jednej z największych supergwiazd w historii popkultury – sir Eltona Johna.

Rocketman, utwór kultowego artysty, opowiada dojście Eltona Johna do kariery. Nie bez przyczyny tak samo zatytułowano tę produkcję. W rolę Johna wcieli się Taron Egerton. Jak zapowiada zwiastun, jego rola to nie tylko życie muzyka. Zobaczymy też jak znalazł się w środku prawdziwego musicalu, gdzie wszyscy śpiewają i tańczą wokół niego.

Sir Elton John to twórca takich przebojów jak Can you feel the love tonight czy I’m still standing. Artysta ma na swoim koncie niemal 50 lat kariery muzycznej, 6 statuetek Grammy, 4 Brit Awards, Oscara, Złoty Glob i Nagrodę Tony. Jest członkiem Rock and Roll Hall of Fame i Songwriters Hall of Fame.

W marcu mąż Eltona (który jest także producentem filmu) David Furnish ujawnił, że piosenkarz był “wstrząśnięty” występem Tarona. Miał też powiedzieć, że “lepszego aktora nie można było wybrać”. Sam Eagerton miał już okazję działać u boku Eltona. Obydwoje wystąpili w filmie Kingsman: The Golden Circle. Przekonuje:


“Robimy film o nazwie Rocketman o początkowych latach kariery Eltona Johna. Wszyscy myślą, że to bio-pic. Wcale tak nie jest. To musicalowa fantazja. To jego prawdziwe piosenki były używane do wyrażania ważnych rytmów w jego życiu w emocjonalnych momentach. On nie jest jedyną postacią, która śpiewa. Będzie fajnie.”

Reżyser, Dexter Fletcher, wypowiedział się na temat filmu następująco:

To nie jest to, co próbuję zrobić, tylko to, co zamierzam zrobić. Myślę, że Taron dobrze to podsumował. To muzyczna fantazja, a nie biografia … Mamy utwory Eltona i historię życia Eltona lub jego część. I jest to fantastyczna wersja prawdziwego życia. To prawdziwa fantazja. Tak więc chciałem stworzyć coś, co będzie bawić, informować, zadziwiać i wiele, wiele więcej.

Na ekranie zobaczymy także Jamiego Bella, Richarda Maddena, Gemmę Jones i Bryce’a Dallasa Howarda. Rocketman trafi do kin 31 maja 2019 roku.

Elton John w Polsce!