The kissing booth 2, czyli powrót Elle do budki z całusami

https://www.netflix.com/pl/title/81026818

Po bardzo pozytywnym odbiorze pierwszej części The kissing booth, doczekaliśmy się kontynuacji przygód Elle Evans.

W drugiej części główna bohaterka kończy wakacje i wraca do szkoły. Noah, czyli chłopak  Elle, wyjeżdża na studia, przez co związek nastolatków wystawiony jest na próbę. Miłość na odległość często skutkuje pojawianiem się zazdrości wynikającej z tęsknoty i braku bliskości z drugą połówką. Tak też dzieje się i w tym przypadku. W życiu bohaterki pojawia się wiele stresujących sytuacji. Problemy w związku, przyjaźń wystawiona na próbę i dylemat związany z wyborem uczelni. Tym wszystkim problemom zwariowana Elle musi stawić czoła całkiem sama.

fot. tuenlinea.com/noticias/conoce-a-los-nuevos-miembros-del-cast-de-the-kissing-booth-2

W filmie The kissing booth zarówno w pierwszej, jak i drugiej części, duży nacisk kładziony jest na przyjaźń pomiędzy Elle a Lee. W tej kwestii również pojawia się problem. Ich kodeks i ciągłe spędzanie ze sobą czasu wyraźnie przeszkadzają dziewczynie chłopaka, Rachel. Dziewczyna w końcu wybucha i robi scenę Elle w trakcie imprezy szkolnej. Wydaje się, że w życiu głównej bohaterki jest już wystarczająco namieszane. Wtedy pojawia się Marco i mąci w głowie Elle jeszcze bardziej. Do tego dodajmy piękną harvardzką przyjaciółkę Noaha i wrodzony talent Elle do komplikowania życia i mamy mieszankę iście wybuchową.

The kissing booth 2, mimo problemów z jakimi zmaga się główna bohaterka, pokazuje nam beztroski świat nastolatków. Szkolne romanse, imprezy i plotki są w centrum życia młodych ludzi. Dzięki pokazaniu szkolnej rzeczywistości film staje się bardzo przyjemny. Wielkim plusem filmu jest odejście od typowego obrazu szkoły amerykańskiej. The kissing booth 2 pokazuje więź między uczniami. Wyraźnie widać, że bardzo się lubią i kibicują sobie nawzajem. Pojawiają się stereotypowe dziewczyny, które we wszystko się wtrącają, są modnie ubrane i przechadzają się korytarzami, jakby do nich należała szkoła, ale bardzo daleko im do Wrednych Dziewczyn. To miła odmiana, może równie nierzeczywista, jednak zdecydowanie bardziej pozytywna i działająca na plus.

Obsada:

W filmie grają znani już widzom poprzedniej części aktorzy. W rolę Elle Evans ponownie wcieliła się Joey King, natomiast Noahem został Jacob Elordi.