Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw | najnowsza odsłona kultowej serii

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw
fot. YouTube

Już od 2 sierpnia możemy wybrać się na autonomiczny film skupiający się na losach Luke’a Hobbsa i Deckarda Shawa. Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw to coś innego od pozostałych ośmiu kinowych hitach. Czy warto więc wybrać się na ten film?

Szybcy i wściekli oraz… skłóceni

Hobbs to lojalny agent Ochrony Służb Dyplomatycznych oraz były pracownik elitarnych jednostek wojskowych Wielkiej Brytanii. Wiedzie spokojne życie ze swoją córką w Ameryce.  Shaw to poukładany Brytyjczyk, odwiedzający swoją matkę w więzieniu. Kolejną postacią jest anarchista Brixton, który przejmuje kontrolę nad bronią biologiczną, którą pragnie zniszczyć całą ludzkość. Odwieczni wrogowie, Hobbs i Shaw, tym razem muszą zjednoczyć swoje siły, aby powstrzymać Brixtona przed zagładą. 

fot. YouTube

Hobbs i Shaw tworzą mistrzowski duet

Chemia pomiędzy aktorami wcielającymi się w postacie Hobbsa oraz Shawa jest wręcz namacalna. Było to wyraźne już poprzednio osłonach Szybkich i wściekłych. Niewątpliwie para Hobbs-Shaw stała się dla fanów serii jedną z ulubionych. W rezultacie słowne potyczki, docinki oraz zaczepki są świetnym dodatkiem komediowym. Bezsprzecznie można uznać to za jeden z najlepszych elementów scenariusza.

Postać Luke’a Hobbsa jest tak zabawna z bardzo prozaicznej przyczyny, tworząc ją, zawsze zastanawiamy się, co Luke mógłby zrobić i czego nigdy by nie zrobił. Te rozważania zawsze kończą się absolutnym wybuchem śmiechu. I ta nasza zabawa po prostu przenosi się na ekran. – mówi Chris Morgan.

Reżyserią filmu zajął się David Leitch, odpowiedzialny wcześniej za Deadpoola 2, Atomic Blonde. Natomiast za scenariusz odpowiadają Chris Morgan – wieloletni scenarzysta współpracujący przy tej serii filmów oraz Drew Pearce – scenarzysta Mission: Impossible – Rogue Nation oraz Iron Man 3.

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw to świetne kino akcji

Świat przedstawiony w filmie to bez wątpienia połączenie adrenaliny i świetnych popisów kaskaderskich. Szybkie ujęcia, piękne zdjęcia i idealnie dobrana muzyka! Ale godne uwagi są przede wszystkim samochody. Zobaczcie co na ich temat ma do powiedzenia Dwayne Johnson:

Mocne trio

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw może istotnie pochwalić się doborową obsadą. Niewątpliwie gwiazdy kina akcji Dwayne Johnson oraz Jason Statham spisały się oczywiście na medal. W postać Brixtona wcielił się znakomity Idris Elba. Bez wątpienia, stworzył niesamowity czarny charakter, który wniósł wiele do tej historii.

Brixton jest najtwardszym przeciwnikiem ze wszystkich wrogów, jacy pojawili się w serii, ponieważ jest stworzony do tego, by być nie do zatrzymania – mówi Chris Morgan.

Warto jeszcze wspomnieć o kobiecym akcencie, czyli o filmowej siostrze Shawa, w którą wciela się Vanessa Kirby. Dobrze wywiązała się ze swojej roli i miło oglądało się ją przy boku brata oraz Hobbsa.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zobaczymy kontynuację losów Hobbsa i Shawa. Historia ma otwarte zakończenie i już nie możemy się doczekać kolejnych części.

Konkludując, Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw to świeży powiew w kinie akcji i warto zwrócić uwagę na tę produkcję!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o