Produkcje filmowe luty 2020 – co warto zobaczyć

Produkcje luty 2020

W lutym 2020 roku w kinach pojawi się wiele ciekawych propozycji. Wśród nowości nie zabraknie komedii, filmów fantastycznych i dramatów. W dzisiejszym zestawieniu pojawią się długo wyczekiwane i godne uwagi produkcje. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

Film komediowo-fantastyczny, powstał na podstawie komiksowej serii o superbohaterkach. Fabuła opowiada o losach Hailey Quinn (Margot Robbie), która po rozstaniu z Jokerem (w Legionie samobójców w roli Jokera Jared Leto) zaczyna nowy etap w życiu. Bohaterka postanawia także ochronić młodą dziewczynę Cassandrę Cain (Ella Jay Basco) przed Romanem Sionisem, który jej poszukuje. W tym celu Hailey łączy siły z Czarnym Kanarkiem (Jurnee Smollett-Bell), Łowczynią (Mary Elizabeth Winstead) i Renee Montoyą (Rosie Perez). Produkcja w reżyserii Kathy Yan trafi na ekrany kin już 7 lutego.

Ukryte życie

Dzieło w reżyserii Terrence’a Malicka oparte jest na faktach. Film opowiada o nieznanym bohaterze Franzu Jägerstätterze – austriackim rolniku, który odmówił służby w armii niemieckiej w czasie II wojny światowej. Jego postawa spotkała się z niechęcią ze strony sąsiadów, a on sam trafił do więzienia. Główną rolę zagrał August Diehl, znany z filmu Bękarty wojny. Fascynująca opowieść o czasach II wojny światowej wejdzie do kin 12 lutego.

365 dni

Bez wątpienia to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji, powstała na podstawie bestselerowej powieści erotycznej Blanki Lipińskiej, o tym samym tytule. Film opowiada o losach Laury Biel (Anna Maria Sieklucka), która w czasie wakacji na Sycylii zostaje porwana przez szefa włoskiej mafii Massimo Torricellego (Michael Morrone). Kobieta dostaje 365 dni na pokochanie niebezpiecznego mężczyzny. Jaką decyzję podejmie Laura? Odpowiedź na to pytanie czeka nas 7 lutego w polskich kinach.

http://www.youtube.com/watch?v=DSztJhd7kM4

Dżentelmeni

Produkcja Dżentelmeni opowiada o losach bogatego barona narkotykowego, Micky’ego Pearsona (Matthew McConaughey), który podobno ma wycofać z się z rynku. Plotka wywołuje oczywiście wielką ciekawość i poruszenie wśród brytyjskich bandytów. Micky otrzymuje dużo propozycji, ale też gróźb. Chociaż niektórzy próbują naciskać na Pearsona, to on jednak spokojnie podejmuje przemyślane decyzje, jak na dżentelmena przystało. W filmie pojawia się wielu znanych aktorów, m.in. Hugh Grant, Colin Farrell, Charlie Hunnam. Produkcja w reżyserii Guya Ritchiego z gwiazdorską obsadą już 14 lutego w kinach.

Zew krwi

Fabuła filmu powstała na podstawie powieści przygodowej Jacka Londona o tym samym tytule. Głównym bohaterem jest pies Buck, który ze słonecznej Kalifornii przybywa do zasypanej śniegiem Alaski, gdzie trafia do zaprzęgu pocztowego. Nowe wyzwania sprawiają, że Buck szybko przyzwyczaja się do nowej rzeczywistości i szybko zostaje liderem grupy. Film z Harrisonem Fordem w reżyserii Chrisa Sandersa trafi do kin 21 lutego.

Sonic. Szybki jak błyskawica

Film animowany, powstał w oparciu o z pewnością znany cykl gier wideo (SEGA) z serii SONIC. Fabuła opowiada o przygodach jeża Sonica, który wraz z nowym przyjacielem, Tomem Wachowskim (James Marsden) jednoczą się, by stanąć do walki z dr. Robotnikiem (Jim Carrey), pragnącym zdobyć niesamowite moce Sonica, a następnie zapanować nad całym światem. Produkcja z kultowym jeżem trafi do polskich kin 28 lutego.