Sukces na czterech łapach – o zwierzętach, które zostały aktorami

Uczą, bawią i wzruszają do łez. Pojawiają się na ekranie i wiadomo, że produkcja odniesie sukces. Kto może pochwalić się taką opinią? Zwierzęta. Od lat pojawiają się w filmach i serialach i niezmiennie wzbudzają wielkie emocje, a wielu z nich jest znanych na całym świecie. Sukces to ich drugie imię, dlatego warto poświęcić  zwierzęcym aktorom trochę czasu.

Polscy psi gwiazdorzy

Zwierzęta robią kariery na całym świecie więc w Polsce nie mogło ich zabraknąć. Właśnie od naszych rodzimych psich aktorów zaczniemy.

Cywil – nawet jeśli nie wszyscy prześledzili jego losy w serialu Przygody Psa Cywila, to wszyscy kojarzą jego imię. Jego historia zaczyna się niepozornie – jako najsłabszy z miotu ma zostać uśpiony, zamiast tego zostaje umieszczony w domu dziecka, jako pupil dla podopiecznych. Instynkty nie pozwalają mu zgodzić się na taki los, dlatego ucieka i powraca do milicyjnego ośrodka szkolenia psów i w każdym z siedmiu odcinków udowadnia, że jest najlepszym z najlepszych. Serial powstał poniekąd w odpowiedzi na zainteresowanie losem innego policyjnego psa Szarika, który pojawił się w serialu Czterej Pancerni i pies. Obydwaj wcielili się w role zawodowo, a swoim talentem zgromadzili przed ekranami tysiące fanów, nie tylko miłośników czworonogów.

Hachiko, Lassie i Marley – aktorzy na czterech łapach, o których warto usłyszeć

Jednym z bardziej rozpoznawalnych psich aktorów jest tytułowy bohater filmu Mój przyjaciel Hachiko. To wzruszająca historia o relacji pomiędzy psem a właścicielem. Oddanie, lojalność i tęsknota. To właśnie swoją postawą przedstawia Hachiko. Psi aktor genialnie przekazuje te emocje i kradnie całe show, rozczulając do łez. Nie każdy film o zwierzęcych perypetiach musi się jednak kończyć równie smutno. Historia kina przewiduje tez happy end, tak jak w filmie Lassie, wróć!. Lassie to szuczka, która zostaje sprzedana przez ubogich właścicieli ze względu na problemy finansowe. Jest im jednak tak wierna, że ucieka ze swojego nowego domu i przemierza cały kraj by udowodnić swoje oddanie. Co ciekawe, w tytułową bohaterkę wcielił się Pal, który w odróżnieniu od niej nie był suczką. Na tytuł mistrza komedii zasłuzył jednak tytułowy aktor filmu Marley i ja. To opowieść o nieznośnym labradorze, który wywraca życie młodego małżeństwa do góry nogami, jednocześnie bawiąc widzów do łez.

Nie tylko psy robią kariery

W świecie filmu jest miejsce dla wielu gwiazd. Między innymi dla świnki Babe – zwierzęcia o wielkich ambicjach, która aby uniknąć losu pobratymców postanawia sprawdzić się na farmie w roli psa pasterskiego. Jej przygody bawią wiele pokoleń, zarówno starszych jak i młodszych, chociaż nie brakuje sytuacji kiedy akcja staje się wzruszająca. Warto zagłębić się w tę historię choćby po to, żeby sprawdzić dlaczego została nominowana do Oskara w siedmiu kategoriach. Poza świnką tłumy przed ekranami od lat zbiera także orka. Film Uwolnić orkę opowiada o niezwykłej przyjaźni pomiędzy orką a pracującym w oceanarium chłopcem. To wielkie zwierzę o gołębim sercu pomaga wyjść na prostą zbuntowanemu nastolatkowi, co udowadnia, że w życiu potrzebna jest wyjątkowa istota, która pokaże inne spojrzenie na świat.

Miłośnicy grozy również znajdą coś dla siebie

Zdarza się, że historie o zwierzętach wzbudzają zupełnie inne emocje, takie jak strach, co udowadniają tytuły Szczęki lub Ptaki. To idealne pozycje dla miłośników kina grozy, które jednocześnie wyróżniają się na tle wymienionych wyżej tytułów. Szczęki przenoszą w podwodny świat rekina ludojada, który atakuje nadmorski kurort. Steven Spielberg odpowiedzialny za kamerę wprowadza fenomenalny klimat i sprawia, że film jest naprawdę warty poświęcenia czasu. Ptaki to opowieść o atakach na ludzi w niewielkiej nadmorskiej miejscowości, które zaczynają się niewinnie – od pojedynczych przypadków i nie wskazują na to, że nadeszła inwazja agresywnych ptaków. To na pewno nie jest oblicze pięknych, kolorowych przedstawicieli tego gatunku, jednak miłośnikom tego rodzaju twórczości z pewnością przypadnie do gustu.

Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy zwierząt koniecznie muszą zapoznać się z powyższymi tytułami, a ci, którzy miłośnikami nie są, może zmienią zdanie?