Pralnia | Meryl Streep, Gary Oldman i Antonio Banderas w nowym filmie Netflixa

Pralnia
fot, YouTube

Wyszedł zwiastun zapowiadający jesienną produkcję Netflixa z doborową obsadą. O czym więc będzie Pralnia?

Pralnia będzie o sprawie Panama Papers

Grupa dziennikarzy śledczych bada sprawę oszustw ubezpieczeniowych. Niezastąpiona Meryl StreepPralni wcieli się w postać wdowy Ellen Martin. To właśnie ona stoi na czele dziennikarzy. Pewnego razu trafia na trop dwóch prawników z Panoma City, którzy światowy system finansowy podporządkowali pod swoje potrzeby. Niczego im nie brakuje. Jednak dziennikarze zdobywają ponad 11 milionów plików, które łączą polityków z tajemniczymi kontami bankowymi. Pralnia będzie opowiadała o prawdziwych oszustwach, które miały miejsce przed paroma laty.

Scenariusz najnowszego filmu Pralnia oparty jest na książce autorstwa Jake’a Bernsteina The Laundromat: Inside the Panama Papers Investigation of Illicit Money Networks and the Global Elite.

W role dwóch charyzmatycznych prawników wciela się bez wątpienia wspaniały duet: Gary Oldman oraz Antonio Banderas. Takie połączenie zdolnych, znanych oraz przykuwających uwagę aktorów to z pewnością będzie świetne przeżycie dla widza.

Za reżyserię oraz zdjęcia odpowiedzialny jest Steven Soderbergh, reżyser takich produkcji jak: Oceans’s ElevenPanaceum czy też Magic Mike. Natomiast scenarzystą jest Scott Z. Burns, odpowiedzialny za scenariusze do Ultimatum Bourne’aPanaceum czy Contagionu – Epidemii strachu. 

Afera Panama Papers to najprawdopodobniej największa afera dotycząca ukrywania dochodów w krajach podatkowych

Na liście osób, których nazwiska pojawiają się w dokumentach przechwyconych przez dziennikarzy są nie tylko politycy i biznesmeni, ale również i światowej sławy sportowcy, artyści oraz celebryci. Śledztwem zajęła się międzynarodowa organizacja dziennikarzy śledczych ICIJ, która siedzibę ma w Waszyngtonie. Dokumenty analizowane były przez około 400 dziennikarzy z 80 krajów. Zajęło to im ponad rok. Co ciekawe, na ujawnionych listach nie zabrakło niestety polskich nazwisk zamieszanych w tę aferę.

Pralnia swoją premierę będzie miała już 1 września! Z pewnością będzie to kolejna dobra produkcja Netflixa.

 


Przeczytaj również: Netflix: Przegląd filmów dokumentalnych dla eco-freaków

Netflix: Przegląd filmów dokumentalnych dla eco-freaków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here