Obsesja Eve: niedoceniona produkcja 2018 roku

Obsesja Eve
fot. Serialowa

Obsesja Eve to luźna adaptacja serii opowiadań “Villanelle” autorstwa Luke Jennings, wyprodukowana przez HBO. Czy warto zwrócić uwagę na ten serial?

Obsesja Eve to świetny szpiegowski thriller

Najnowsza produkcja HBO, Obsesja Eve, to serial opowiadający losy Eve Polastri, która jest agentką MI5 zafascynowaną pracą agentów śledczych. Znudzona swoją pracą, ciągle marzy jej się kariera szpiega. Pewnego dnia dostaje zlecenie odnalezienia bezwzględnej morderczyni, która grasuje po całej Europie. W świecie policyjnym zasłynęła z krwawych zbrodni, najczęściej na tle politycznym. Eve zafascynowana jest młodą zabójczynią i rusza za nią w pościg po Europie. Wraz z odkrywaniem kolejnych brakujących elementów układanki, odkrywa swoje ukryte pragnienia. Ryzykuje szczęściem swojej rodziny i przyjaciół.

Obsesja Eve
fot. HBO GO

Fabuła jest nieprzewidywalna i zaskakująca

Obsesja Eve ma świetnie napisany scenariusz. Nie jest to jedynie szpiegowski thriller, który ogląda się w poważnej atmosferze. Dialogi nie są pozbawione humoru i dowcipu, przez co postacie są bardziej lubiane przez widzów. Reżyser zaprasza nie tylko na świetną szpiegowską historię, pełną emocji, ale i również na wycieczkę po najpopularniejszych miastach w Europie. Piękne ujęcia i sceneria to duży plus dla twórców. Postacie w Obsesji Eve są bardzo dobrze skonstruowane, zwłaszcza jeśli mówimy o tytułowej Eve i jej obsesji, czyli psychopatycznej Villanelle. Portret zabójczyni jest zaskakujący, wraz z rozwojem akcji dowiadujemy się o jej przeszłości, upodobaniach i stanie psychicznym. Jest najciekawszą postacią w całym serialu.

Jodie Comer absolutnie zachwyca

Aktorstwo w Obsesji Eve niepodważalnie jest na wysokim poziomie. Oczywiście wielkie brawa dla Sandry Oh, która za rolę Eve Polastri dostała 5 nominacji w kategorii: najlepsza aktorka w serialu dramatycznym, w tym również do Złotego Globu. Jednak nie można zapominać o wspaniałej Jodie Comer. Stworzyła wspaniałą postać Villanelle. Kobiety, która zabija bez żadnych skrupułów, włada biegle wieloma językami, uwielbia wygodę i swoją pracę. Za każdym razem gdy Villanelle pojawiała się na ekranie, widz nie wiedział czego się spodziewać. Swoimi czynami szokowała, ale mimiką i gestami zachwycała. Świetna rola, warto obserwować dalsze poczynania aktorskie Jodie Comer, ponieważ z pewnością jej kariera nabierze rozpędu.

Obsesja Eve
fot. HBO GO

Obsesja Eve to serialowa perełka 2018 roku

Świetna fabuła, inteligentne dialogi, barwne postacie. Nic dziwnego, że serial dostał nominację do Złotego Globu w kategorii: najlepszy serial dramatyczny. Obsesję Eve ogląda się szybko i sprawnie. Warto poświęcić swój czas na zagłębienie się w historię pogoni Eve Polastri za nieuchwytną i przebiegłą Villanelle. Niestety bardzo mało słychać o tym świetnym serialu, zdominowany został przez większe produkcje. Pomimo małego rozgłosu, powinno się po niego sięgnąć. Premiera drugiego sezonu Obsesji Eve ma odbyć się prawdopodobnie w kwietniu 2019 roku.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o