„Niepokalana”. Najnowszy horror z Sydney Sweeney w roli głównej

0
30

26 kwietnia w polskich kinach zadebiutuje najnowszy horror z Sydney Sweeney w roli głównej. Co o nim wiemy?

Jeszcze niedawno główna gwiazda horroru promowała swoją komedię romantyczną Tylko nie Ty, która odniosła ogromny sukces. Teraz Sydney Sweeney możemy zobaczyć w zupełnie innej roli, która wzbudza nie lada kontrowersje. Dlaczego? Twórcy horrorów często sięgają po motywy religijne, a klasztory i zakony są ich ulubionymi miejscami akcji. W najnowszym filmie Michaela Mohana, główna bohaterka jest młodą zakonnicą, która niespodziewanie odkrywa, że jest w ciąży. Dużo się również mówiło o promocji filmu: Sweeny czytająca drastyczne fragmenty Biblii, bilety za 6,66$ na przedpremierowe pokazy czy „zakonnice” na premierze filmu zasłaniające twarze czerwonym materiałem.

Ale o czym dokładniej jest ten film? Niepokalana to historia młodej i pełnej wiary zakonnicy Cecylii, która trafia do włoskiego klasztoru usytuowanego w malowniczej okolicy. To miejsce jest niezwykle piękne, ale zarazem niepokojące, a duchowni i zakonnice są niezwykle przyjaźni w nietypowy sposób. Od samego początku Cecylia czuje, że nie znalazła się tam przypadkowo i że prawdziwa natura tego miejsca jest strzeżonym sekretem. Kiedy odkrywa, że jest w ciąży, a lekarz potwierdza niezwykłe poczęcie, w klasztorze zaczyna krążyć plotka o cudzie. Cecylia uświadamia sobie, że niektórzy duchowni nie są zaskoczeni jej stanem. Natomiast strach w oczach innych zakonnic sugeruje, że to miejsce skrywa przerażającą tajemnicę. Dziwne obrzędy odprawiane w klasztorze, nadmierna kontrola pod pretekstem troski, tajemnicze zniknięcia młodych zakonnic oraz nieustanne poczucie czyjejś obecności przekonują Cecylię, że została wybrana do spełnienia misji, która może dla niej zakończyć się tragicznie.

fot. instagram / @neonrated

W obsadzie filmu, oprócz Sydney Sweeney, znajdują się również inni znani aktorzy tacy jak: Simona Tabasco (Biały Lotos), Álvaro Morte (Dom z papieru), Benedetta Porcaroli (Rzymskie dziewczyny) i Giorgio Colangeli (Słone powietrze).

Czy horror znajdzie swoich odbiorców w Polsce? Czy wywoła on spore kontrowersje? Tego przekonamy się już za kilka dni.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments