Netflix rozszerzy ofertę audiodeskrypcji o dziesięć nowych języków

0
178
Netflix
fot. pixabay.com

Netflix pomoże niedosłyszącym. Chce wpowadzić audiodeskrypcję w dziesięciu nowych językach. Opcja ma ułatwiać użytkownikom niesłyszącym i niedosłyszącym oglądanie materiałów w innych językach niż ich własny, ale będzie dostępna tylko w wypadku oryginalnych produkcji Netfliksa.

Audiodeskrypcje

Netflix zapowiedział, że pragnie zwiększyć dostępność swojej oferty dla osób z niepełnosprawnościami. Na całym świecie w Netfliksie dostępnych jest około 11 tysięcy godzin audiodeskrypcji. Serwis planuje dodać kolejne. Jest to część działań mających na celu pomoc użytkownikom z upośledzeniem słuchu. Od maja bieżącego roku do początku 2023 roku serwis będzie wprowadzał audiodeskrypcję, napisy dla niesłyszących i niedosłyszących oraz dubbing dla całej biblioteki oryginalnych treści w takich językach, jak francuski, hiszpański, portugalski, niemiecki i włoski. Docelowo Netflix planuje dodać jeszcze więcej języków z regionu Azji i Pacyfiku oraz lokalne języki europejskie. Rozszerzenie to będzie dostępne dla wszystkich użytkowników platformy na całym świecie. Niestety ma tylko dotyczyć filmów oryginalnych Netfliksa.

Nowe oznaczenia

Heather Dowdy, dyrektorka działu ds. dostępności produktu Netfliksa zaznacza, że w ostatnich latach środki przekazu bardzo się zmieniły. Technologia umożliwia dziś wielu osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z wideokonferencji, wiadomości tekstowych czy migających dzwonków do drzwi. Chce, by osoby niesłyszące i niedosłyszące miały możliwość wyboru filmów. Niezależnie od tego, skąd pochodzą, jakim języku mówią i z jaką niepełnosprawnością żyją.

Netflix również wprowadzi nowe oznaczenia filmów, seriali, a także programów z audiodeskrypcją i podpisami dla niesłyszących. Będą one widoczne w przeglądarce i systemie iOs. Ma to przede wszystkim ułatwić wszystkim widzom odkrywanie historii odpowiadającym ich potrzebom.

Portal jest również mocno zaangażowany w opowiadaniu historii osób niepełnosprawnych. Dlatego też stworzyli oni kolekcję The Faces and Shadows of Living with a Disability, w której znajduje się ponad 50 seriali, filmów, a także programów o osobach niepełnosprawnych.

Netflix zaplanował również pokazy filmów, które mają pokazać światu jak działa audiodeskrypcja i napisy dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Dzięki tym pokazom chcą usprawnić serwis i dowiedzieć się co jeszcze mogą zrobić, by ich platforma była bardziej dostępna dla widzów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments