I Am Patrick Swayze – dokument upamiętniający aktora

Patrick Swayze
fot. materiały prasowe

Patrick Swayze, to popularny aktor głównie w latach 80. Znany m.in. z filmów takich jak Dirty Dancing czy Uwierz w ducha. W 2009 roku (57 lat) zmarł na raka trzustki. Już niedługo premiera dokumentu upamiętniającego Patricka.

Zwiastun nowego filmu!

Film I Am Patrick Swayze trafi od razu do telewizji i zostanie wyemitowany przez Paramount Channel. W projekt zaangażowano wiele znanych osób, którym udało się współpracować z aktorem na planie. O wspomnieniach z Patrickiem opowiedzą Demi Moore, Rob Lowe, Sam Elliott, Jennifer Gray, C. Thomas Howell, Kelly Lynch oraz Leri Petty.

Premiera światowa już 18 sierpnia!

Dirty Dancing

W 2009 roku Patrick Swayze przegrał walkę z nieuleczalnym rakiem trzustki. Z pomocą żony pisał też pamiętniki. Był jedną z największych gwiazd kina lat osiemdziesiątych. Ogromną popularność zawdzięczał przede wszystkim roli Johnny’ego Castle w filmie Dirty Dancing.

Ekskluzywny ośrodek wypoczynkowy Kellerman’s często jest odwiedzany przez wielu turystów. Tym razem wybrała się tam rodzina Houseman’ów. Akcja skupia się głównie na młodej Frances (Jennifer Grey), zwanej przez znajomych “Baby”. Poznaje tam przystojnego instruktora tańca Johnny’ego (Patrick Swayze). Młodzi wpadają sobie w oko. Jednak rodzice dziewczyny mają wątpliwości, co do tej znajomości. Uważają, że Johnny nie jest odpowiednim towarzystwem dla Baby. Towarzysząca muzyka w 1988 roku zdobyła Oskara i Złoty Glob.

Uwierz w ducha

Sam Wheat (Patrick Swayze) i Molly Jensen (Demi Moore) są szczęśliwą parą. Nigdy dotąd nie cieszyli się tak z życia. Pewnego dnia dochodzi do tragedii, gdyż Sam traci życie w przypadkowych okolicznościach. Jednak co jest wyjątkowe? Jego duch pozostaje nadal na Ziemi i za wszelką cenę poszukuje możliwości kontaktu z Molly, aby ostrzec ją przed grożącym niebezpieczeństwem. Ciekawą postacią jest również Oda Mae Brown (Whoopi Goldberg) zarabiająca na życie jako medium w kontaktach z duchami. Ze strachem odkrywa, że ma możliwość kontaktu z prawdziwym duchem. Sam odnajduje ją i nakazuje skontaktować się z ukochaną.

Wykidajło

Kolejny film ze Swayzem w roli głównej. Dalton (Patrcik Swayze) to legendarny wykidajło, który przybywa do małego miasteczka Jasper w stanie Missouri ze specjalnym zadaniem. Ma opanować sytuację w barze Double Dauce, który jest oblężony przez zbirów. Świetnie daje sobie z nimi radę, jednak nowym problemem staje się ich przywódca – Brad Wesley (Ben Gazzarra), który jest postrachem całego miasteczka. Dalton jest na tyle odważny, że jest gotów się z nim skonfrontować.

Na fali

To pełna zwrotów akcji opowieść łącząca gangsterskie porachunki i miłość. Banda gangsterów napada na banki w Los Angeles. Rabusie ukrywają swoje twarze pod plastikowymi maskami prezydentów USA. Śledztwo doprowadza policję do grupy surferów. Poszlaki nie wystarczają jednak do przedstawienia jakichkolwiek zarzutów. Absolwent szkoły policyjnej Johnny Utah (Keanu Reeves) wchodzi do środowiska surferów z nadzieją na rozwikłanie zagadki.

Magazyn People

Patrick Swayze
fot. wprost.pl

W 1991 r. magazyn People zaliczył go do grona 50 najpiękniejszych ludzi świata. Swoją żonę Lisę Niemi poznał, gdy jako 15-latka przychodziła na lekcje do jego matki. Pobrali się w 1975 r. i byli ze sobą do śmierci Patricka.

Zobacz również:

Najbardziej cenione gwiazdy filmowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here