Enola Holmes. Co wiemy o filmie z Millie Bobby Brown?

Millie Bobby Brown która zagra Enola Holmes

Trwają zdjęcia do produkcji Legendary z Millie Bobby Brown, Henrym Cavillem i Bonham Carter w rolach głównych. Wiktoriański Londyn, dym z fajki, tajemnicze przestępstwa, praca detektywa. Wszyscy dobrze już wiecie o jakiej rodzinie mowa…

Czternastoletnia Enola Holmes, siostra dwóch słynnych w całej Brytanii braci — Sherlocka i Mycrofta. Pojawia się w serii powieści Nancy Springer. Jej pierwszy tom nosi tytuł Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza i jest to jak na razie jedyna część wydana w języku polskim. W sumie dotychczas ukazało się sześć książek o Enoli Holmes, w których bohaterka udowadnia, że zdolnościami detektywistycznymi dorównuje swojemu bratu.

Tymczasem powstaje film o nastoletniej detektyw: Enola Holmes. Murder mystery.

W roli głównej zobaczymy Millie Bobby Brown, znaną z serialu Stranger Things. Ponadto, w postać detektywa wszechczasów, Sherlocka Holmesa, wcieli się Henry Cavill, któremu dotychczas popularność przyniosła rola Supermena oraz w nadchodzącym serialu Netflixa o Wiedźminie. Matkę obojga zagra Helena Bonham Carter, która wcieliła się między innymi w postać Bellatrix Lestrange w serii o Harrym Potterze czy królową Elżbietę (matkę) w Jak zostać królem. Film na podstawie Jacka Throne’a wyreżyseruje Harry Bradbee.

Zanim obejrzycie film na ekranach kin, sprawdźcie książkę Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza!

Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here