Florence Pugh. Głos młodego pokolenia!

Ostatnimi czasy mamy parę głośnych nazwisk wśród młodego pokolenia aktorów, jak Timothée Chalamet czy Saoirse Ronan. Coraz głośniej jest jednak o Florence Pugh – wyjątkowo zdolnej aktorce! I bardzo dobrze.

Za każdym razem, gdy Florence Pugh pojawia się na ekranie, zachwyca

Rola, od której należy zacząć to zdecydowanie Dani w filmie Ariego Astera Midsommar. W biały dzień. Film świetnie dopracowany, przemyślany i zaskakujący. Główna bohaterka wyjeżdża ze swoim chłopakiem i jego przyjaciółmi do Szwecji na święto przesilenia letniego. Jednak czas tam spędzony będzie toczył się po swojemu, a życie tutejszych mieszkańców rządzi się własnymi regułami.

Florence Pugh stworzyła niesamowitą postać, która odnajduje się w miejscu, które wita ją z otwartymi ramionami, równocześnie zakładając na nią więzy. Pomimo przestrzeni, Dani nie ma miejsca do swobodnego oddechu. Targają nią silne emocje, nie pozostaje jej nic innego, jak tylko poddać się wpływowi nowego otoczenia. Na ekranie podziwiamy aktorstwo tej młodej aktorki, jej uporczywe dążenie do przekazania tego, co przeżywa bohaterka. Całkowicie zasłużona nominacja do nagrody Gotham w kategorii: najlepsza aktorka.

Florence Pugh
fot. YouTube

Nominacja do Oscara to była formalność

Na tegorocznej gali rozdania nagród Akademii, Florence Pugh była nominowana po raz pierwszy w kategorii: najlepsza aktorka drugoplanowa za film Młode kobietki. Niestety nie udało jej się wygrać, ale wyraźnie podkreśliła swoją pozycję w światku filmowym. Pomimo swojego młodego wieku (24 lata) Florence podejmuje się ról, które wymagają od niej odpowiedniego zaangażowania. W Małych kobietkach – ciepłej opowieści o rodzinie – poznajemy ją, jako dziewczynę, która pomimo panujących zasad społecznych, stara się zadbać o swoje potrzeby. Jej marzenie o zostaniu słynną malarką, choć odległe, zawsze prowadzi ją do przodu. Czym jeszcze ujmuje ta rola? Wielką szczerością bohaterki w codziennych trudach. To, co przeżywa jest prawdziwe, ale przekazane w sposób pokrzepiający widza. Dzieje się tak właśnie poprzez lekkość i swobodę aktorską Pugh.

Silna postać Lady Macbeth

Natomiast za rolę w filmie Lady M. Florence Pugh wygrała nagrodę BIFA w kategorii: najlepsza aktorka. Młoda kobieta wcieliła się w postać Katherine, która żyje w świecie, w którym jest otoczona przez mężczyzn traktujących ją jedynie za ładny dodatek. Lecz pomimo sztywnych obyczajów, kobieta okazuje się niebezpieczna. Niesamowity klimat filmu okraszony jest świetną grą aktorską głównej bohaterki. Rewelacyjnie stworzona rola, opracowana w każdym detalu!

Warto mieć oko na tę aktorkę, bo z pewnością jeszcze wiele razy nas zaskoczy!