Fantastyczne Zwierzęta 2 – Nowinki na temat Zbrodnii Grindewalda!

Już w 2016 roku J.K Rowling ogłosiła, że najnowsza produkcja z uniwersum Harry’ego Pottera, czyli Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć zostanie rozbita na pięć części. Druga, czyli Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda, to obecnie najbardziej wyczekiwany sequel. Co wiemy na jego temat?

Już w lipcu podawaliśmy najświeższe informacje na temat Fantastycznych Zwierząt 2. Magiczne uniwersum, którego fabuła toczy się na 70 lat przed narodzinami Harry’ego Pottera, szybko zyskało szerokie grono fanów z całego świata. Lata 1926-1945 okazały się być kluczowe dla świata magii, a przede wszystkim dla znanego nam dobrze Dumbledore’a. W rolę młodego Albusa wcieli się Jude Law.

Sequel skupi się na młodości Grindelwalda i Dumbledore’a, których role odegrają Johnny Depp i Jude Law. Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald przybliży perypetie czarodziejów, o których J.K Rowling jedynie wspomina na Twitterze. Często mówi się o romansie Albusa i Gellerta.

Poznamy wiele nowych postaci, a Zoe Kravitz zabłyśnie jeszcze bardziej jako Leta Lestrange.Postać Lety Lestrange w pierwszym filmie mogliśmy łatwo przeoczyć, pokazano ją jedynie w formie oprawionego zdjęcia. Całe szczęście – w nadchodzących częściach poznamy ją lepiej, a co za tym idzie, dowiemy się więcej na temat jej związku z Newtem.

Newt Scamander opuścił Nowy Jork na naszych oczach, ale powrót do ojczystej Wielkiej Brytanii to nie wszystko. Ujawniono, że część akcji będzie się toczyć w Paryżu. Jest więc na co czekać – film zadebiutuje w kinach 16 listopada tego roku.