Dom kwiatów | meksykański serial Netflixa

Dom kwiatów
fot. YouTube

Dom kwiatów to pierwsza meksykańska produkcja Netflixa, która w swoim kraju odniosła wielki sukces. Jednak w Polsce nadal o nim cicho. Czy słusznie?

Dom kwiatów to idealne połączenie czarnej komedii, elementów dramatu oraz znanej wszystkim telenoweli

Serial opowiada nam losy bogatej, wpływowej oraz idealnej meksykańskiej rodziny de la Mora. Matka rodu, Virginia, od lat zarządza rodzinnym biznesem, którym jest kwiaciarnia, Dom Kwiatów. Pomimo swojej niezachwianej reputacji, rodzina skrywa wiele tajemnic. Jednak sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy na hucznych urodzinach Ernesta, ojca rodziny, rodzeństwo znajduje zwłoki pewnej kobiety, która okazuje się być kochanką ojca. Virginia robi wszystko, aby chociaż medialnie rodzina pozostała całością. W rzeczywistości, wymyka się to spod kontroli.

Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ ostatnią wolą nieboszczki jest to, aby nieślubna córka Ernesta zamieszkała z rodziną de la Mora.

Jak się później okaże, to nie to będzie największym problemem Virginii. Oprócz jednego Domu Kwiatów, będzie musiała zająć się również kabaretem o tej samej nazwie, który prowadził jej mąż wraz ze zmarłą kochanką. Wieloletnie kłamstwa całego rodu będą powoli wychodzić na jaw. Czy kwiaciarnia przetrwa te zawirowania?

Dom kwiatów ogląda się świetnie

Jest to jeden z tych seriali, który można oglądać podczas luźnych wieczorów. Fabuła jest wartka, szybko zaciekawia widza, tak że klikanie przycisku “następny odcinek” staje się automatyczne. Bohaterowie są barwni i ciekawie skonstruowani. Serial podejmuje całą gamę zagadnień i problemów. Jednak nie jest przez to ciężkie w odbiorze, serial jest pełen dobrego humoru. Nie można zapomnieć również o ścieżce dźwiękowej, która jest rewelacyjna!

Dom kwiatów ma 2 sezony, jednak czeka nas kontynuacja losów rodziny de la Mora

Trzeba przyznać, że pierwszy sezon serialu jest znacznie lepszy od kolejnej odsłony. Jednak nie zmienia to mojego zdania, że warto zapoznać się z tym obrazem. Wizualnie jest bez zastrzeżeń, barwny i wesoły. Oprócz tego można osłuchać się również z pięknym językiem. Z pewnością będzie to wspaniała odskocznia od standardowych produkcji NetflixaDom kwiatów potrafi i wzruszyć i rozbawić, a każdy znajdzie w nim coś dla siebie!