4. Przegląd Kina Emirackiego – Kino Pod Baranami

4. Przegląd Kina Emirackiego

Już po raz czwarty Kino Pod Baranami w Krakowie i Nahda Foundation zapraszają na Przegląd Kina Emirackiego. Wyjątkowa prezentacja kinematografii Zjednoczonych Emiratów Arabskich zostanie uświetniona spotkaniem z reżyserem, Amerem Salmeenem Al Murrrym

4. Przegląd Kina Emirackiego — Kino Pod Baranami w Krakowie

To niepowtarzalna szansa na zapoznanie się z filmami wprost znad Zatoki Arabskiej. Początek kinematografii ZEA datuje się na przełom XX i XXI wieku. Emiraty to ośrodek kultury arabskiej, który dzięki wymianie handlowej i turystyce zdobył silną pozycję na arenie międzynarodowej. Celem Przeglądu jest przybliżenie widzom jego – wciąż nieznanej w Polsce – kultury i osiągnięć.

4. Przegląd Kina Emirackiego

Wybór filmów

Prezentowane w czasie przeglądu filmy zostały dostrzeżone podczas Dubai International Film Festival oraz Abu Dhabi Film Festival. Tym razem widzowie obejrzą trzy emirackie filmy. Fan of Amoory to opowieść o dorastaniu, dokument poświęcony pierwszej kobiecie wystawiającej swoje wielbłądy w konkursie piękności — Nearby Sky — oraz Shabab Sheyab — komedia o mieszkańcach domu spokojnej starości.

4. Przegląd Kina Emirackiego

Honorowym patronem wydarzenia jest  Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce. Impreza jest organizowana we współpracy z Cinema Vision Films, ImageNation Abu Dhabi, MAD Solutions oraz emirackimi reżyserami.

BILETY:  23 zł (normalny),16 zł (ulgowy) KARNET (3 filmy): 36 zł. Do zakupienia na stronie internetowej lub w kasie Kina Pod Baranami

Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane z polskimi i angielskimi napisami.

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27 31-010 Kraków

www.kinopodbaranami.pl

PROGRAM:

piątek, 5 kwietnia

19.15 FAN OF AMOORY | FAN OF AMOORY

reż. Amer Salmeen Al Murry, ZEA 2018, 91’

Po seansie spotkanie z reżyserem poprowadzi Karolina Rak (w j. angielskim) 

sobota, 6 kwietnia

19.15 NEARBY SKY | NEARBY SKY

reż. Nujoom Alghanem, ZEA 2014, 85’ 

niedziela, 7 kwietnia

19.15 SHABAB SHEYAB | SHABAB SHEYAB

reż. Yasir Al Yasiri, ZEA 2018, 95’

O FILMACH:

FAN OF AMOORY | FAN OF AMOORY

reż. Amer Salmeen Al Murry, ZEA 2018, 91’

Historia utalentowanego chłopca, którego idolem jest słynny piłkarz Amoory. Młody sportowiec musi stawić czoła licznym trudnościom by zrealizować marzenia o zostaniu zawodowym piłkarzem i występach w reprezentacji.

Kolejny film twórcy nagradzanego Going to Heaven (2. Przegląd Kina Emirackiego – 2017) ze słynnym emirackim aktorem Mansoorem Al Filim.

Pokazowi filmu będzie towarzyszyło spotkanie z reżyserem.

SHABAB SHEYAB | SHABAB SHEYAB

reż. Yasir Al Yasiri, ZEA 2018, 95’

Minneapolis St. Paul International Film Festival 2018: Nagroda Publiczności, Najlepszy Fabularny Film Pełnometrażowy

Rehoboth Beach Independent Film Festival 2018: Nagroda Publiczności, Najlepszy Debiut

Czterech przyjaciół, spędzających jesień swojego życia w dubajskim domu seniora, odkrywa że pomimo usilnych starań, by jak najlepiej wykorzystać każdy dzień, stopniowo tracą apetyt na życie. Dzieje się tak, dopóki jeden z nich nagle nie dowie się, że odziedziczył fortunę. Korzystając z pomocy niczego nieświadomej pielęgniarki, panowie planują ucieczkę z domu seniora. Będzie to przygoda, która sprawi, że zmierzą się ze swoimi lękami i wyjawią swoje tajemnice. W podróży ulicami Dubaju będą podążać za zapomnianymi marzeniami, odkryją samych siebie, poznają moc przebaczenia i… będą się dobrze bawić!

NEARBY SKY | NEARBY SKY

reż. Nujoom Alghanem, ZEA 2014, 85’ (film dokumentalny)

Gulf Film Festival 2014: Najlepszy film dokumentalny

Dubai International Film Festival 2014: Najlepszy Pełnometrażowy Film Non-fiction

Fatima Ali Alhameli była pierwszą Emiratką, której wielbłądy wzięły udział w narodowym konkursie piękności i aukcjach w Abu Dhabi. Aby to zrobić i udowodnić światu, że płeć nie jest przeszkodą w osiągnięciu sukcesu, Fatima musiała zmierzyć się ze zdecydowanym sprzeciwem organizatorów i społeczeństwa.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o