Warszawskie Targi Fantastyki Wiosna 2024 [zapowiedź]

0
52

W dniach 6-7 kwietnia 2024 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo XXI odbędą się Warszawskie Targi Fantastyki Wiosna 2024. Na uczestników będzie czekać mnóstwo stoisk Fantastycznych Wystawców oraz spotkania autorskie. Kulturalne Media są patronem medialnym tego wydarzenia.

Warszawskie  Targi  Fantastyki  to  wspaniały  pomysł na spędzenie ciekawego weekendu  w towarzystwie rodziny, przyjaciół czy drugiej połówki. Powstały z myślą o ludziach, którzy kochają fantastykę we wszystkich jej odcieniach i przejawach.

Na stoiskach Fantastycznych Wystawców będzie można znaleźć każdego rodzaju przedmioty codziennego użytku, artykuły hobbystyczne, książki, gry planszowe, gadżety, biżuterię.

Oprócz spotkań z pisarzami na odwiedzających czekać będą strefy tematyczne (Relaksu, Cosplay, Foto), gry i inne atrakcje.

Jak zachęcają organizatorzy:

Przyjdź i przekonaj się, że fantastyka niejedno ma imię.

Fantastyczni Goście

Fantastyczni Goście są to pisarze, aktorzy, twórcy gier, komiksów oraz ci wszyscy, których twórczość ubarwia naszą rzeczywistością. Będzie można ich znaleźć w specjalnej strefie zwanej  Zakątkiem Autorów. Będą  tam odpowiadać na pytania czytelników, opowiadać  o  nadchodzących premierach, swoich pasjach i marzeniach oraz rozdawać autografy.

Wydaje się, że dla wielu czytelników kulminacyjnym punktem pierwszego dnia targów będzie spotkanie autorskie z Chloe Gong – urodzoną w Szanghaju, nowozelandzką pisarką, która  znalazła się na liście bestsellerów The New York Times dzięki powieści These Violent Delights  oraz  jej  kontynuacji  –  Our Violent Ends.  Spotkanie  odbędzie  się  6  kwietnia  o godzinie 16:00 i zaplanowane jest na półtorej godziny (dokładny czas zależy na przykład od ilości zadawanych pytań przez uczestników targów). Rozmowę z Chloe poprowadzi Natalia nattrook Gawrońska, zaś tłumaczyć wypowiedzi będzie Anna Rosiak. Po spotkaniu, o ok. 18:00, rozpocznie się dyżur autografowy. Autorka będzie podpisywać książki i robić sobie zdjęcia z czytelnikami.

Książki Chloe będzie można zakupić na stoisku Wydawnictwa Jaguar, w tym również dostępną przedpremierowo, tylko na targach, książkę Foul Heart Huntsman. Nikczemny myśliwy.
Targowy rozkład jazdy prezentuje się następująco:
Sobota, 6 kwietnia
10:00 – Otwarcie Targów
11:00 – Grzegorz Gajek
15:00 – Anna Szumacher
16:00 – Chloe Gong
20:00 – Zamknięcie Targów do niedzieli
Niedziela, 7 kwietnia
10:00 – Ponowne otwarcie Targów
13:00 – Marcin Mortka
15:00 – Jarosław Dobrowolski, Janusz Stankiewicz
18:00 – Zakończenie Targów
Plan targów i lista wystawców
Materiały prasowe

Bilety

Bilety  wstępu  na  Targi  można  kupić  w  przedsprzedaży  na  portalu eBilet tylko do środy, 3 kwietnia 2024 roku lub w trakcie wydarzenia – w kasach biletowych przy wejściu.

Wejściówki zakupione on-line należy wymienić na opaski upoważniające do wejścia na Targi. Przy karnetach dwudniowych jest wydawana jedna opaska upoważniająca do wejścia w sobotę i niedzielę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments