Travis Scott: Mamo, potrafię latać – nowy dokument Netflixa

W środę, 28 sierpnia 2019 roku, odbyła się premiera najnowszego dokumentu Netflixa Travis Scott: Mamo, potrafię latać. Film przedstawia historię amerykańskiego rapera Jacques’a Webstera, bardziej znanego jako Travis Scott. Artysta pojawił się na premierze ze swoją partnerką Kylie Jenner i córką Stormi Webster.

Travis Scott
fot. YouTube

Witajcie w Astroworld

Czego dowiadujemy się oglądając dokument Travis Scott: Mamo, potrafię latać? Widzowie mogą poznać inspiracje twórcy, zobaczyć jak wygląda trasa koncertowa oraz co dzieje się zaraz przed wejściem na scenę. Travis zostaje przedstawiony jako osoba pełna pasji, o niebywałej determinacji do pracy i ogromnym talencie. Jest całkowicie oddany tworzeniu, przy czym ważna jest dla niego rodzina i bliscy. Otacza się ludźmi, do których ma zaufanie i z nimi przeżywa ważne chwile takie jak nominacje do Grammy. W 2019 roku artysta otrzymał trzy nominacje do tej nagrody w kategoriach: Najlepszy album – Astroworld, Najlepszą piosenkę – SICKO MODE oraz Najlepsze wykonanie także za piosenkę SICKO MODE.

fot. YouTube

Dzięki twórczości Travisa w jego rodzinnym mieście Houston planuje się wybudowanie parku rozrywki. Co roku obchodzi się tam także Astroworld Day. W dokumencie została pokazana relacja rapera z Burmistrzem miasta, który na jednym z występów w Houston wręcza Travisowi klucz do miasta. Dziękuje mu przy tym za jego zasługi i wyraża głęboką wiarę w jego dalszy rozwój.

Cactus Jack

W dokumencie Travis Scott: Mamo, potrafię latać jest wiele wypowiedzi osób z najbliższego otoczenia artysty. Wielu z nich wypowiada się na temat zaangażowania Travisa w pomoc młodszym kolegom z branży. W tym celu powstała wytwórnia Cactus Jack Records. Travis zaraża swoją pasją młode pokolenie, które jak sam twierdzi na koncertach tworzy show za niego. Raper jest znany z niepowtarzalnych efektów na swoich koncertach, na których jeździ kolejką nad publicznością lub skacze w tłum z kilku metrów. Ma grono fanów, którzy gotowi są oddać za niego życie, a uczestnicząc w koncertach wiedzą, z jakim ryzykiem się to wiąże. W filmie pokazane są sceny, gdzie ludzie z pierwszych rzędów mdleją, a reszta pomaga ich bezpiecznie oddać w ręce sanitariuszy.

fot. YouTube

Film obrazuje życie Travisa w sposób kompletny, co oznacza, że nie mogło tam zabraknąć jego rodziny – Kylie i Stormi. Pojawiają się przebitki z dzieciństwa rapera w zestawieniu z podobnymi filmami Stormi. Możemy zobaczyć także nagrania z okresu, kiedy Kylie była w ciąży i pierwsze miesiące życia ich córki. Podczas tras koncertowych, tworzenia nowego materiału – zawsze w tle jest Kylie z ich córką, które kibicują Travisowi.

Jeśli chodzi o biografie, Netflix ma do zaoferowania szeroki wachlarz produkcji zarówno z dziedziny filmów, jak i seriali. W tematyce muzycznej pojawiły się już biogirafie takich artystów jak Lady Gaga: Gaga: Five foot two, Michael Jackson: This is it oraz Whitney HoustonWhitney: Can I Be Me.

 


Przeczytaj również: Travis Scott prezentuje nowy album

Travis Scott prezentuje nowy album