Dokument o Whitney Houston wchodzi do kin

Dokument o Whitney Houston wchodzi do kin
fot. Asterio Tecson

Whitney to opowieść o życiu wybitnie utalentowanej piosenkarki. Dokument o Whitney Houston wchodzi do kin.

Film porusza kwestie kariery Whitney, ale też zagłębia się w jej życie prywatne. Twórcy pochylają się nad tym, co wpłynęło na powolny upadek gwiazdy. Jest to jedyny film dokumentalny o artystce, który w pełni popiera jej rodzina i spadkobiercy. Zawiera niepublikowane wcześniej ujęcia, mało znane materiały filmowe, a także nagrania koncertowe wykonane przez samą Whitney Houston w różnych okresach jej kariery. Po brzegi wypełniony jest wspomnieniami oraz materiałami z prywatnych zbiorów jej rodziny i przyjaciół.

Dokument o Whitney Houston wchodzi do kin

Reżyserii Whitney podjął się laureat Oscara – Kevin Macdonald. Ma on na swoim koncie między innymi takie filmy jak Ostatni król Szkocji czy Czekając na Joe.

Szczerze mówiąc, byłem sceptycznie nastawiony do tego, czy da się stworzyć interesujący film o Whitney Houston. Ale potem porozmawiałem z Nicole David i potrafiła mnie zaciekawić. Spotkałem wielu agentów w swoim życiu, ale niewielu z takim stopniem uczucia do swoich klientów, jaki Nicole miała względem Whitney. Nicole wyraźnie pragnęła sama zrozumieć, co się stało z tą wspaniałą, piękną dziewczyną, którą poznała w latach 80-tych – mówi reżyser.

Światowa premiera Whitney odbędzie się 6 lipca 2018 roku, wtedy też pojawi się w polskich kinach. Zapraszamy do obejrzenia tej wzruszającej produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here