Wystawa Michała Adamskiego w Pix.House

Fot. Michał Adamski, materiały pras. Pix.House
Na początku marca w poznańskiej Galerii Pix.House odbędzie się wystawa Michała Adamskiego Pies o dwóch ogonach. 

Tytułowy Pies o dwóch ogonach to partia polityczna założona przez grupę artystów, którzy w swoich działaniach performatywnych i happeningach wyśmiewają rządzących i ich sposoby zdobywania władzy. Życie wieczne, darmowe piwo, dwa zachody słońca dziennie czy zakaz chorób jako rozwiązanie problemów służby zdrowia to tylko niektóre hasła z ich programu wyborczego. Niedawno ukazała się książka Michała Adamskiego o tym samym tytule. Jest ona opowieścią o społeczeństwie zagubionym pomiędzy rzeczywistością w jakiej żyje a propagandową wizją silnego państwa. W czasach, kiedy fake newsy stały się codziennością, coraz łatwiej rządzącym wywoływać poczucie strachu i budzić emocje, które stają się przyczyną głębokich podziałów w społeczeństwie. Co pozwala zdobywać i utrzymywać władzę. W książce znajdzie się 40 fotografii oraz cytaty z oficjalnych przemówień Viktora Orbana i kampanii wyborczej węgierskiej partii Pies o Dwóch Ogonach.

Fotografując współczesne Węgry Michał Adamski skupił się na relacjach między rządem a społeczeństwem, stojącym pomiędzy rzeczywistością a propagandową wizją silnego państwa. Fotografie przedstawiają symbole, miejsca, wydarzenia, ale przede wszystkim pokazują człowieka uwikłanego w polityczne procesy zdobywania władzy. Człowieka, którego łatwo kupić prostymi sloganami wyborczymi.
W swojej opowieści Adamski nie chce analizować, ani stawiać wniosków. Intuicyjnie podąża od miejsca do miejsca, by dać się zwieść nastrojowi zagubienia w rzeczywistości stworzonej przez Viktora Orbana – informuje pix.house.

Wystawa w Poznaniu

6 marca 2020 r. o godz. 18:00 w poznańskiej Galerii Pix.House, przy ul. Głogowskiej 35a odbędzie się wernisaż wystawy oraz spotkanie z autorem.

Michał Adamski – urodzony w 1976 r. w Poznaniu. Student Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie (Czechy).  Jeden z założycieli fundacji PIX.HOUSE prowadzącej w Poznaniu galerię fotografii. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Stypendysta Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W 2015 roku wydał album “Nie mogę przebrnąć przez chaos”, który dotykał tematu straty rodziców. Zajmuje się realizacją długoterminowych projektów dokumentalnych. Skupia się na tworzeniu szczerych historii, ale naznaczonych autorską interpretacją rzeczywistości. W swojej fotografii porusza tematy społeczne, w których ważny jest człowiek i jego życie we współczesnym świecie.

Inf. prasowa PIX.HOUSE