Koncert musicalowy Weroniki Bochat-Piotrowskiej
Podczas konferencji prasowej Weronika Bochat-Piotrowska wykonała utwór z musicalu Rodzina Addamsów – W całkiem nową stronę. Zapowiadał on koncert musicalowy artystki, który już 11 września zainauguruje nowy sezon w Teatrze Syrena.
Weroniki Bochat-Piotrowska jest tegoroczną absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Na scenie występuje od dziecka i może się poszczycić bogatym, jak na jej młody wiek, dorobkiem artystycznym. Znana jest ze znakomitych ról Natalie (Next to Normal) i Wednesday (Rodzina Addamsów) w Teatrze Syrena, z licznych ról w Teatrze Muzycznym Roma oraz z dubbingu (śpiewała m.in. głosem Vaiany w filmie Disneya z 2016 roku).
W koncercie W całkiem nową stronę Weronika wykona przeboje z musicali Disneya (Vaiana, Król lew), z musicali Teatru Syrena (Rodzina Addamsów, Next to Normal) i TM Roma (Pięć ostatnich lat, Les Misérables), a także utwory z broadwayowskiej klasyki (Being Alive Stephena Sondheima) i z Beetlejuice, jednego z najnowszych przebojów Broadwayu. Jako jej gość wystąpi Michał Juraszek, aktor związany z Syreną, a przy fortepianie akompaniować będzie Tomasz Filipczak, kierownik muzyczny Teatru.
Koncert Weroniki Bochat-Piotrowskiej będzie pierwszym wydarzeniem z cyklu koncertów scenicznych. Kolejny – Przemysława Glapińskiego – Niebezpieczna gra – odbędzie się już 9 października. Natomiast na 27 listopada zaplanowany jest koncert Katarzyny Walczak – Czarująca.
W listopadzie i grudniu odbędą się także kolejne odsłony internetowych koncertów musicalowych. Ich bohaterami będą Damian Aleksander oraz Agnieszka Tylutki i Karol Drozd.
Premiery Teatru Syrena w sezonie 2020/2021
Na 10 października 2020 roku Teatr Syrena zaplanował premierę eko-bajki – Syrenie mądrości. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Agnieszka Rose, a występują: Marta Walesiak-Łabędzka, Marek Grabiniok i Albert Osik. Spektakl w przystępnej formie będzie uczyć najmłodszych widzów zasad recyclingu, poszanowania dla środowiska oraz podstaw ekologii. W przedstawieniu zostaną wykorzystane lalki typu mupety.
Natomiast dla dorosłych widzów na 27 listopada 2020 roku zaplanowano premierę spektaklu Morderca jest wśród nas, odcinek czwarty w reżyserii Joanny Drozdy. Będzie to kolejna odsłona cyklu kryminalnego, realizowanego przez twórców przebojowej rewii Nogi Syreny. W przestrzeni dawnej stolarni Teatru zapraszają oni widzów na interaktywne, na wpół-improwizowane spektakle nawiązujące do zagadek kryminalnych z historii Warszawy i Polski. Tym razem cofniemy się do czasów PRL, a kanwą kolejnej zbrodni będą obchody święta 22 lipca. Spektakl powstaje w koprodukcji z Teatrem WARSawy.
Jeśli chodzi o plany na 2021 rok to na styczeń zaplanowano premierę pilotażowego odcinka musicalowego serialu – Grand Musical Hotel (scenariusz i reżyseria: Michał Walczak). Jego akcja ma być osadzona w post-pandemicznej Warszawie opanowanej przez gangi bezrobotnych aktorów. Grand Musical Hotel to musicalowa komuna, która gromadzi wyrzutków z zamkniętych teatrów, postaci z niezrealizowanych musicali oraz duchy czasów świetności i luksusu.
Natomiast na marzec 2021 roku zaplanowano premierę pop-musicalu poświęconego najbardziej niedocenionemu królowi w historii Polski, Zygmuntowi III Wazie – roboczy tytuł: Zygmunt Waza Superstar. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Jacek Mikołajczyk, a za muzykę: Tomasz Filipczak. Spektakl będzie miał formę fabularyzowanego koncertu, z muzyką nawiązującą do stylistyki przebojów szwedzkiego popu.
Nowe zasady sanitarne
Spektakle będą się odbywały przy zachowaniu nowych zasad bezpieczeństwa, spełniających wszystkie wytyczne Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz służb sanitarnych:
- na widowni zostanie zajęte co drugie miejsce, przy udostępnieniu maksymalnie 50% miejsc
- widzowie w trakcie spektaklu zobowiązani będą do noszenia maseczek osłaniających usta i nos
- maseczki oraz rękawiczki będą noszone przez pracowników obsługi widowni
- obowiązywać będzie dezynfekcja rąk przed wejściem do Teatru
- sprzedaż biletów odbywa się przede wszystkim drogą internetową
- widzowie są zobowiązani do pozostawienia danych kontaktowych
- przed wejściem do teatru, zarówno pracownikom, jak i widzom, będzie mierzona bezdotykowo temperatura
- ograniczona zostanie możliwość przebywania w foyer Teatru
- widzowie będą zobowiązani do zachowywania dystansu 1,5 metra od siebie podczas przebywania w pomieszczeniach Teatru
- wydłużone zostaną przerwy
- w trakcie przerwy widownia Teatru będzie wietrzona
- nieczynna będzie szatnia (widzowie będą mogli zabrać ze sobą okrycia wierzchnie na widownię)
Teatr Syrena przygotował śpiewny instruktaż w wykonaniu Agnieszka Rose z którym warto się zapoznać (nawiązuje do piosenki ZTM ze spektaklu Nogi Syreny).