Próba medialna “Nogi Syreny” w Teatrze Syrena [fotorelacja]

We wtorek, 12 lutego 2019 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w próbie medialnej spektaklu Nogi Syreny. Odbyła się ona w podziemiach Teatru Syrena w Warszawie.

Premiera warszawskiej nocnej rewii Nogi Syreny odbędzie się w poniedziałek, 18 lutego 2019 roku. Reżyserii podjęła się Joanna Drozda. Spektakl zawiera liczne odniesienia seksualne i polityczne. Przeznaczony jest dla widzów dorosłych. Miejsca są nienumerowane przy pięcioosobowych stolikach. Jak zapowiada Teatr Syrena:

Pierwszy kieliszek gratis! Orkiestra na żywo! Bufet z wyszynkiem!

Opis

W schludnych rewirach dzielnicy rządowej, między wysmukłymi gmachami ministerstw spraw wszelakich, pod czujnym okiem wygimnastykowanych i niezwykle przystojnych agentów Służby Ochrony Państwa, przyczaiła się Ona – piękna, krnąbrna, nierządna, bezwstydna i bardzo wilgotna Syrena.

Pławi się w szampanie, pręży leniwie członki, wspomina własne i cudze upadki, nade wszystko zaś kusi, nęci, wabi swoim krystalicznym śpiewem. Wabi do podziemi Teatru Syrena. Tam zgromadzimy się, by uwolnić od tego, co na górze. Bo na górze myśli są skrępowane, czyny niedozwolone. Dlatego zejdziemy do podziemi, by na powrót odzyskać zdolność do bezczelnego fantazjowania. Szaleństwa! Brawura! Ekscesy! Nieodpowiedzialność!

Chcemy odzyskać wolność do mówienia sobie tego, co chcemy od siebie usłyszeć. Do opowiadania o naszych najbardziej wstydliwych marzeniach i najgłębiej skrywanych obsesjach. Wszyscy zejdziemy tam w jednym celu, ale każdy we własnym. Tam spotkają się najpiękniejsze i najszczersze wersje nas samych. O nic nam nie chodzi naprawdę. Przyświeca nam brak celu, brak smaku, spójności i treści.

Twórcy

Reżyseria – Joanna Drozda

Tekst – Joanna Drozda, Jędrzej Burszta, Wojciech Kaniewski

Dramaturgia – Michał Wybieralski

Muzyka – Michał Łaszewicz

Kostiumy – Jola Łobacz

Scenografia – Aleksandr Prowaliński

Obsada

Sylwia Achu

Krzysztof Broda-Żurawski

Jolanta Litwin-Sarzyńska

Piotr Nerlewski

Maciej Pesta

Kornelia Raniszewska

Agnieszka Rose

Próba medialna

W takiej nietypowej próbie nie mieliśmy jeszcze okazji uczestniczyć. Było głośno, żywiołowo, zaskakująco, ekscytująco. Zaprezentowano nam jedną scenę ze spektaklu i jeden utwór, który wykonali Agnieszka Rose i Krzysztof Broda-Żurawski.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.